statystyki

Mobilne laboratoria wspomogą walkę z 14-proc. luką w VAT

autor: Agnieszka Pokojska08.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 08.11.2018, 07:14
VAT

Szef KAS zaznaczył, że w walce z wyłudzeniami w sektorze paliwowym dobre efekty przynosi wykorzystywanie przez skarbówkę mobilnych laboratoriów.źródło: ShutterStock

W przeciwdziałaniu wyłudzeniom podatku w sektorze paliwowym mają pomóc przekazane wczoraj Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przez PKN Orlen trzy nowoczesne mobilne laboratoria.

– Choć luka w podatku od towarów i usług od 2015 r. zmniejszyła się znacząco, bo o ok. 10 pkt proc. (z 24 proc. do 14 proc.), skarbówka nadal ma dużo pracy m.in. w walce z szarą strefą w sektorze paliwowym – powiedział na wczorajszej konferencji Marian Banaś, szef KAS.

Dodał, że uszczelnienie tego sektora ma wpływ na dochody budżetu państwa. Poinformował, że w okresie od stycznia do września tego roku były one wyższe w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o ok. 17,2 mld zł (w tym dochody z VAT to 5,5 mld zł, a z akcyzy 2,4 mld zł).

Szef KAS zaznaczył, że w walce z wyłudzeniami w sektorze paliwowym dobre efekty przynosi wykorzystywanie przez skarbówkę mobilnych laboratoriów. Obecnie korzysta ona z dwóch takich samochodów.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane