statystyki

Mobilne laboratoria wspomogą walkę z 14-proc. luką w VAT

autor: Agnieszka Pokojska08.11.2018, 07:10; Aktualizacja: 08.11.2018, 07:14
VAT

Szef KAS zaznaczył, że w walce z wyłudzeniami w sektorze paliwowym dobre efekty przynosi wykorzystywanie przez skarbówkę mobilnych laboratoriów.źródło: ShutterStock

W przeciwdziałaniu wyłudzeniom podatku w sektorze paliwowym mają pomóc przekazane wczoraj Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przez PKN Orlen trzy nowoczesne mobilne laboratoria.

– Choć luka w podatku od towarów i usług od 2015 r. zmniejszyła się znacząco, bo o ok. 10 pkt proc. (z 24 proc. do 14 proc.), skarbówka nadal ma dużo pracy m.in. w walce z szarą strefą w sektorze paliwowym – powiedział na wczorajszej konferencji Marian Banaś, szef KAS.

Dodał, że uszczelnienie tego sektora ma wpływ na dochody budżetu państwa. Poinformował, że w okresie od stycznia do września tego roku były one wyższe w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku o ok. 17,2 mld zł (w tym dochody z VAT to 5,5 mld zł, a z akcyzy 2,4 mld zł).

Szef KAS zaznaczył, że w walce z wyłudzeniami w sektorze paliwowym dobre efekty przynosi wykorzystywanie przez skarbówkę mobilnych laboratoriów. Obecnie korzysta ona z dwóch takich samochodów.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane