Dzięki wyższej amortyzacji więcej zakupów będzie można wrzucać bezpośrednio w koszty

autor: Agnieszka Pokojska05.07.2017, 07:37; Aktualizacja: 05.07.2017, 08:55

Na podwyższeniu od 2018 r. jednorazowej amortyzacji z 3,5 tys. zł do 5 tys. zł zyskają wszyscy przedsiębiorcy, chyba że już dziś korzystają z preferencji.

O planie nowelizacji ustawy o PIT i CIT już pisaliśmy: Od 2018 r. zmiany w amortyzacji: Komputer za 5 tys. zł od razu kosztem>>

Mali i początkujący

Zmiana obejmie przede wszystkim tych, którzy nie są mali w rozumieniu ustaw o PIT i CIT (tj. mają przychody przekraczające 1,2 mln euro rocznie) i przez to nie mogą dziś korzystać z jednorazowej amortyzacji.

Mali podatnicy oraz ci, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą, mogą już teraz zaliczać bezpośrednio do podatkowych kosztów wydatki na maszyny i urządzenia zaliczone do grupy 3–8 Klasyfikacji Środków Trwałych (z wyłączeniem samochodów osobowych). To oznacza, że już obecnie mogą od razu odliczyć od przychodu wydatek np. na laptop (KŚT 491) o wartości 3,5 tys. zł, jak i o wartości 5 tys. zł.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane