Jest nowa, sprawniejsza aplikacja do tworzenia e-sprawozdań

autor: Agnieszka Pokojska16.09.2019, 17:00
praca, laptop, pracownik

Przedsiębiorcy, którzy będą sporządzać roczne raporty (np. za 2019 r.), nie mogą już korzystać z dotychczasowego narzędzia Ministerstwa Finansów do e-sprawozdań– poinformował resort w komunikacie.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy, którzy będą sporządzać roczne raporty (np. za 2019 r.), nie mogą już korzystać z dotychczasowego narzędzia Ministerstwa Finansów do e-sprawozdań– poinformował resort w komunikacie.

MF udostępnił nową aplikację, która pozwala tworzyć roczne raporty zgodnie z nowszymi strukturami logicznymi (tj. w wersji 1_2), obowiązującymi od września br. Nowego narzędzia, w odróżnieniu od dotychczasowego, nie można zainstalować na komputerze. Działa ono tylko online (zostało przygotowane tylko w wersji portatywnej).

Co się zmieniło

Przy okazji zostało rozwiązanych kilka problemów. Jeden z nich dotyczył wpisywania właściwego numeru podatnika. Dotychczasowe schemy umożliwiały podanie jednego z dwóch numerów: NIP lub KRS. Jeśli spółka podawała pierwszy numer, to miała problem ze złożeniem sprawozdania finansowego do rejestru sądowego za pomocą bezpłatnego systemu. Wymagał on bowiem podania numeru KRS.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane