statystyki

Resort sprawiedliwości naprawia system do składania e-sprawozdań

autor: Agnieszka Pokojska25.07.2019, 07:31; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:33
dom podatki mieszkanie

dom podatki mieszkanieźródło: ShutterStock

Już w przyszłym tygodniu będzie można składać e-sprawozdania przekształconych spółek do elektronicznego systemu Krajowego Rejestru Sądowego,

Poinformowało o tym Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na pytanie naszego czytelnika – przedsiębiorcy, który miał problem ze złożeniem rocznego raportu. Są one obecnie sporządzane wyłącznie elektronicznie, w strukturze logicznej (XML).

Chodziło o spółkę komandytową, która powstała w 2018 r. z przekształcenia spółki jawnej. Jej poprzedniczka nie zamknęła ksiąg rachunkowych, a ona sama – jako następca prawny – ich nie otworzyła. Pozwala na to ustawa o rachunkowości (art. 12 ust. 3 pkt 1). W związku z tym sprawozdanie finansowe zostało sporządzone za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • krecik(2019-07-26 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO PIS. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatyka. Tylko te parę firm lekko oddaje NIEMCOM ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane