statystyki

KRS nie przyjmuje wszystkich sprawozdań finansowych

autor: Agnieszka Pokojska04.09.2018, 20:00; Aktualizacja: 05.09.2018, 07:20
Problem dotyczy głównie firm, których reprezentanci nie posiadają numeru PESEL, ale również nowych zarządów spółek wybranych na tym samym zgromadzeniu wspólników, na którym było zatwierdzane sprawozdanie finansowe.

Problem dotyczy głównie firm, których reprezentanci nie posiadają numeru PESEL, ale również nowych zarządów spółek wybranych na tym samym zgromadzeniu wspólników, na którym było zatwierdzane sprawozdanie finansowe.źródło: ShutterStock

Niektóre wydziały sądów rejestrowych odmawiają przyjęcia rocznych raportów składanych za pośrednictwem portalu Ministerstwa Sprawiedliwości PDI. Odmowy dotyczą również wniosków składanych za pośrednictwem systemu S24.

Problem dotyczy głównie firm, których reprezentanci nie posiadają numeru PESEL, ale również nowych zarządów spółek wybranych na tym samym zgromadzeniu wspólników, na którym było zatwierdzane sprawozdanie finansowe. Do KRS powinien je złożyć „kierownik jednostki”, czyli np. członek zarządu. Musi to być osoba, która jest ujawniona w rejestrze. Na przesłanie zatwierdzonego sprawozdania do KRS jest 15 dni, a mało prawdopodobne, aby w tym czasie nowo wybrany zarząd został ujawniony w rejestrze.

Zamieszanie wiąże się ze zmianą przepisów od 15 marca br. Uniemożliwiły one składanie papierowych sprawozdań finansowych do rejestru przedsiębiorców KRS.

Potwierdziły się zatem obawy, o których pisaliśmy w artykule „Będzie problem ze składaniem sprawozdań finansowych” (DGP nr 56/2018).


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane