statystyki

Gmina nie zawsze skorzysta z ulgi na zakup kasy fiskalnej

autor: Mariusz Szulc04.09.2018, 07:17; Aktualizacja: 04.09.2018, 07:37
Miasto otrzymało interpretację, zgodnie z którą do końca ubiegłego roku przysługiwało mu zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania.

Miasto otrzymało interpretację, zgodnie z którą do końca ubiegłego roku przysługiwało mu zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania.źródło: ShutterStock

 Jeśli przed centralizacją rozliczeń część samorządowych jednostek budżetowych ewidencjonowała swój obrót na kasach rejestrujących, to po tej dacie gmina straci prawo do odliczenia wydatków na zakup nowych urządzeń. Tak uznał dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji.

Pytanie zadało miasto, gdzie jeszcze przed centralizacją rozliczeń (1 stycznia 2017 r.) część jednostek używała kas fiskalnych, a część nie. Samo miasto otrzymało interpretację, zgodnie z którą do końca ubiegłego roku przysługiwało mu zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania. Potem jednak musiałoby kupić nowe kasy fiskalne. Sądziło, że będzie mogło skorzystać z ulgi na ich zakup, o ile rozpocznie ewidencjonowanie po 30 czerwca 2017 r. i spełni inne warunki określone w przepisach.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej uznał inaczej.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane