Remont i wyposażenie pokoju zajętego pod biznes są kosztem

autor: Łukasz Zalewski01.06.2017, 07:48; Aktualizacja: 01.06.2017, 08:16
NSA stwierdził, że za siedzibę przedsiębiorstwa należy uznać miejsce, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza

NSA stwierdził, że za siedzibę przedsiębiorstwa należy uznać miejsce, w którym prowadzona jest działalność gospodarczaźródło: ShutterStock

Podatnik może odliczyć od przychodu wydatki na remont i wyposażenie wydzielonego pokoju w swoim domu, zajętego na prowadzenie firmy. Nie ma znaczenia, że nie zgłosił go do opodatkowania podatkiem od nieruchomości według najwyższej stawki, właściwej dla działalności gospodarczej – orzekł NSA.

Chodziło o podatnika, który prowadzi działalność gospodarczą w trzech lokalizacjach, w tym w wydzielonym pokoju w domu jednorodzinnym. Mężczyzna wyremontował pomieszczenie i je wyposażył. Kupił m.in.: drzwi, panele podłogowe, oświetlenie, grzejniki, meble, telewizor. Wszystkie te wydatki zaliczył do kosztów uzyskania przychodów. Przy okazji odjął też zakup atlasu geograficznego i okularów przeciwsłonecznych.

Organy podatkowe uznały, że wszystkie te wydatki nie są kosztem uzyskania przychodów, bo służyły celom prywatnym podatnika i jego rodziny, a nie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane