statystyki

Kto się remontuje przed kamerami, ten musi zapłacić podatek

autor: Mariusz Szulc17.07.2017, 07:34; Aktualizacja: 17.07.2017, 09:10
Organ wyjaśnił, że nakłady poniesione przez producenta na przedmiot najmu są jego własnością tylko w sensie ekonomicznym.

Organ wyjaśnił, że nakłady poniesione przez producenta na przedmiot najmu są jego własnością tylko w sensie ekonomicznym.źródło: ShutterStock

Uczestnicy programów telewizyjnych, w których godzą się na ulepszenie swojego domu lub mieszkania, muszą się rozliczyć z fiskusem. Widzowie śledzą budowlaną rewolucję, a skarbówka – przychód.

Zdaniem organów podatkowych dzięki przeróbkom przeprowadzanym przez ekipę telewizyjną mieszkanie lub dom stają się więcej warte, a skoro właściciel nie musi za to płacić, to uzyskuje przychód z nieodpłatnych świadczeń. Potwierdza to interpretacja indywidualna dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 28 czerwca 2017 r. (nr 0114-KDIP3-1.4011.102.2017.2.ES).

To zła wiadomość nie tylko dla właścicieli takich nieruchomości. Firmy produkujące programy telewizyjne muszą w takiej sytuacji wyliczać wartość ulepszeń i wystawiać uczestnikom mieszkaniowych „rewolucji” PIT-8C.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • prawnik - Szcczecin(2017-07-17 10:07) Zgłoś naruszenie 21

    Przychód jest oczywisty. Podobnie, gdyby ktoś mi nieodpłatnie naprawiał mi auto w warsztacie. To raczej niemożliwe, żeby mechanik coś mi zrobił za darmo, ale gdyby tak było, to części i usługa naprawy, a właściwie dzieło, są świadczeniami, które prowadzą do mojego przysporzenia. innymi słowy, o tyle jestem wzbogacony, a od takiego p0rzyhcodu, który nie jest zwolniony z podatku, muszę zapłacić PIT. No cóż, w życiu maja być pewne 2 rzeczy: śmierć i podatki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • skorpi(2017-07-18 08:56) Zgłoś naruszenie 20

    Za "naszych" płaci stacja tv. Poza tym to bardzo dobra reklama dla sklepów budowlanych i producentów materiałów. Na pewno ogłoszenie w gazecie jest dużo droższe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane