statystyki

Nie wszystkie wydatki na naukę zmniejszą podatek

autor: Mariusz Szulc22.10.2015, 09:53; Aktualizacja: 22.10.2015, 10:15
Podatki

Przy zaliczaniu wydatków na naukę do kosztów podatkowych trzeba jednak mieć się na baczności.źródło: ShutterStock

Jestem przedsiębiorcą działającym w branży informatycznej. Postanowiłem podjąć studia podyplomowe, na których pogłębiłbym swoje umiejętności współpracy z klientami – pisze pan Stanisław. – Podobną decyzję podjęła moja żona, która jako radca prawny chce rozpocząć studia podyplomowe z prawa zamówień publicznych. Czy będziemy mogli odliczyć wydatki na naukę od przychodu – pytają czytelnicy.

Tak, ale przy zaliczaniu wydatków na naukę do kosztów podatkowych trzeba jednak mieć się na baczności. Fiskus bowiem potrafi zaskoczyć nawet w sprawach, które wydawały się już rozstrzygnięte. Urzędnicy każdorazowo oceniają znaczenie studiów podyplomowych (lub innych form nauki) dla działalności gospodarczej prowadzonej przez przedsiębiorcę. W konsekwencji czasem potrafią dojść do wniosku, że dokształcanie się jest tylko osobistym kaprysem, który nie powinien dawać prawa do podatkowych preferencji.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane