statystyki

Miejskie muzeum może zastosować obniżoną stawkę VAT

autor: Agnieszka Pokojska18.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 18.09.2015, 09:32

Do usługi składającej się z lekcji muzealnych, warsztatów tematycznych połączonych ze zwiedzaniem muzeum, za którą pobierane są opłaty za wstęp, można zastosować 8-proc. stawkę podatku od towarów i usług. Tak wynika z interpretacji izby skarbowej.

Z pytaniem wystąpiło muzeum będące samorządową instytucją kultury. W ramach działalności edukacyjnej prowadzi ono odpłatne lekcje muzealne oraz warsztaty tematyczne adresowane do dzieci i młodzieży. Odbywają się one w salach ekspozycyjnych bądź są organizowane w innych pomieszczeniach, ale ze specjalna scenografią – związaną z tematem spotkania – z wykorzystaniem eksponatów.

Zajęcia – jak tłumaczyła placówka – są odpłatne i ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej przy zastosowaniu 8-proc. stawki VAT, gdyż zawsze są związane ze zwiedzaniem muzeum. Występujący o interpretację podmiot chciał się upewnić, czy stosuje właściwą stawkę.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane