statystyki

Miejskie muzeum może zastosować obniżoną stawkę VAT

autor: Agnieszka Pokojska18.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 18.09.2015, 09:32

Do usługi składającej się z lekcji muzealnych, warsztatów tematycznych połączonych ze zwiedzaniem muzeum, za którą pobierane są opłaty za wstęp, można zastosować 8-proc. stawkę podatku od towarów i usług. Tak wynika z interpretacji izby skarbowej.

Z pytaniem wystąpiło muzeum będące samorządową instytucją kultury. W ramach działalności edukacyjnej prowadzi ono odpłatne lekcje muzealne oraz warsztaty tematyczne adresowane do dzieci i młodzieży. Odbywają się one w salach ekspozycyjnych bądź są organizowane w innych pomieszczeniach, ale ze specjalna scenografią – związaną z tematem spotkania – z wykorzystaniem eksponatów.

Zajęcia – jak tłumaczyła placówka – są odpłatne i ewidencjonowane za pomocą kasy fiskalnej przy zastosowaniu 8-proc. stawki VAT, gdyż zawsze są związane ze zwiedzaniem muzeum. Występujący o interpretację podmiot chciał się upewnić, czy stosuje właściwą stawkę.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane