Wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść nie tylko podatników

autor: Łukasz Zalewski26.06.2015, 07:11; Aktualizacja: 26.06.2015, 08:45
podatki, małżeństwo

Wyrzucono zaś konkurencyjną propozycję z projektu prezydenta (druk nr 3018). Zmiany musi teraz zatwierdzić Sejm. To formalność, bo za taką wersją zasady in dubio opowiedziało się Ministerstwo Finansów.źródło: ShutterStock

W przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy będzie przyjmował wykładnię korzystną dla strony postępowania – taka treść zasady in dubio pro tributario została włączona jako poprawka przez posłów sejmowej podkomisji do monitorowania systemu podatkowego do rządowego projektu nowelizacji ordynacji podatkowej (druk nr 3462).

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • sa(2015-06-26 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  Widać ile zamotali POparciPSL MF, Sejm , w tych interpretacjach ,że sami się gubią. Ile firm i osób poniosło starty , stresy(cały czas Obywatel jest niepewny czy nie jest przestępcą przez 20 lat, jak tęgie głowy prawne-podatkowe się gubią lub rozbieżnie interpretują, a to ma rozumieć przeciętny Kowalski, dlatego Prezydent wniósł konkretną poprawkę bez jeszcze dalszego kręcenia ) , likwidacja firm, etatów. Konieczny będzie zwrot tych kosztów strat ,poniesionych przez manipulowanie interpretacjami ważniejszymi od prawa- intencji Ustawy.Tak rządzili przez 8lat ,nie mieli czasu na solidną pracę i uczciwe prawo , nawet nie zauważyli ,że wyprowadzano bez podatków u nas , co roku przez 7 lat po ok.80 mld CIT8 -19%+19%przez firmy-korporacje zagraniczne , na ścieżce unikania opodatkowania-płacąc w rajach 1-2% !!! Takie nam zgotowano Państwo Prawa.

  Odpowiedz
 • Znowu zawijają prawo jak świstak w sreberka...(2015-06-26 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  Ja też kiedyś w mataczącej prokuraturze, która umorzyła sprawę "ze względu na szeroko pojęte dobro wymiaru sprawiedliwości" dowiedziałem się, że jako poszkodowany nie jestem stroną postępowania. Znowu po wyjściu z jednego g... wdepniemy w następne.

  Odpowiedz
 • Skąd my to znamy ???(2015-06-26 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  "... lub czasopisma"

  Odpowiedz
 • Bert(2015-06-28 22:30) Zgłoś naruszenie 00

  Na korzyść podatników bogatych i obstawionych prawnikami. Zwykli podatnicy złożą się na te ulgi dla zamożnych.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-06-26 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli są "różne wyniki prawa " , to znaczy , że jak kradli , taki i dalej kraść zamierzają .
  Koniaczek ?
  Goldwasser ?
  Moskowskaja ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane