statystyki

Darowiznę w postaci karmy dla schroniska zaliczamy do pozostałych przychodów operacyjnych

autor: Elżbieta Gaździk20.04.2015, 10:33; Aktualizacja: 20.04.2015, 10:34

Przedmiotem działalności jednostki budżetowej jest prowadzenie schroniska dla zwierząt. Do schroniska przekazywane są przez osoby fizyczne oraz inne podmioty darowizny w postaci karmy. Jak wycenić otrzymaną karmę i w jaki sposób ująć ją w księgach rachunkowych jednostki?

Wyceny darowizn w postaci karmy dla zwierząt należy dokonać zgodnie z przepisami ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości. Składniki aktywów wprowadza się do ksiąg rachunkowych w wartości początkowej, którą stanowi cena nabycia (art. 28 ust. 2). W przypadku braku możliwości ustalenia ceny nabycia składnika aktywów – w szczególności przyjętego nieodpłatnie, w tym w drodze darowizny – wyceny tego składnika dokonuje się według cen sprzedaży takiego samego lub podobnego przedmiotu. Definicja ceny sprzedaży została określona w art. 28 ust. 5 ustawy o rachunkowości.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane