Fiskus potraktuje odwróconą hipotekę tak jak kredyt

autor: Magdalena Majkowska28.10.2013, 07:20; Aktualizacja: 28.10.2013, 08:11
Pieniądze, podatki

Pieniądzeźródło: ShutterStock

Pieniądze uzyskane w związku z zawarciem umowy odwróconej hipoteki nie będą stanowiły przychodu podlegającego PIT. Transakcja nie jest też obciążona PCC. Na razie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Bbbbb(2013-10-28 08:18) Zgłoś naruszenie 00

  Niestety wina państwa. To klasyczny przykład rozboju z braku regulacji. To powinno być uregulowane tak jak TFI i ich fundusze, osoba prawna zarządzana przez osobę prawną. Upadek firmy nie pozbawiałby majątku. Inaczej zagrożenie jest ekstremalne.

  Odpowiedz
 • magiel27(2013-10-28 11:23) Zgłoś naruszenie 00

  Nareszcie jest szansa, że wejdzie w życie ustawa o odwróconej hipotece. Przez to, że vicepremier Pawlak "majstrował" przy jej założeniach, tak znacznie opóźniły się nad nią prace.
  Ogromna rzesza emerytów czeka na nią jak na zbawienie i oby wreszcie się doczekali. Poza znaczącą pomocą finansową jaką doświadczą biedni emeryci, będzie i druga ogromna korzyść dla nich, a mianowicie ustawowi spadkobiercy jeszcze za życia ich rodziców zaczną o nich dbać i pamiętać, a nie dopiero przypominać sobie o nich, gdy zaczną zabiegać o spadek.

  Odpowiedz
 • szaweł(2013-10-29 22:02) Zgłoś naruszenie 00

  Dobry artykuł. Gdyby ktoś chciał poczytać więcej o odwróconej hipotece warto zajrzeć na polskie strony poświęcone odwróconemu kredytowi hipotecznemu - znalazłem 2 takie, ale nie będę robić reklamy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane