Kopacz: likwidujemy ulgę podatkową dla wybranych

26.06.2012, 14:38; Aktualizacja: 27.06.2012, 09:44

Likwidujemy ulgę internetową wiedząc, że to ulga dla wybranych - powiedziała marszałek Ewa Kopacz, komentując w ten sposób plany rządu, zgodnie z którymi nie będzie można już odpisywać od podatku wydatków na internet. Jej zdaniem, ulga ta nie jest powszechna, bo dostęp do sieci mają głównie mieszkańcy dużych miast - podaje portal TVN24.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (32)

  • VON(2012-06-26 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Niech żyje peło i otumaniony elektorat

    Odpowiedz
  • i to(2012-06-26 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce internet ma być powszechny już w przyszłym roku. Do 2020 roku wszyscy Polacy mają mieć dostęp do internetu o prędkości powyżej 30 Mbit/s, a co drugie gospodarstwo domowe – 100 Mbit/s. Takie są założenia Narodowego Planu Szerokopasmowego, nad którym pracuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. NPS jest częścią dużego planu Polska Cyfrowa.

    Odpowiedz
  • Janosik(2012-06-26 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie nie pisze bzdur,że brak dostępu do internetu dla ogółu Obywateli tylko niech powie wprost! Nie mamy kasy i zaciskamy pasa! tylko niech to dotyczy wszystkich a nie tylko rzekomo wybranych!

    Odpowiedz
  • MP(2012-06-26 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dostep do internetu poza duzymi miastami jest zwyczajnie za drogi.
    Dlatego taka ulga internetowa by sie tam przydala.
    Likwidacja tej ulgi spowoduje jeszcze mniejsza dostepnosc internetu poza duzymi miastami.

    Odpowiedz
  • zybi(2012-06-27 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Już tak durnego wyjaśnienia powodu likwidacji ulgi internetowej to nie słyszałem.

    Odpowiedz
  • krzyś(2012-06-27 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mamy rządzącą nami mafię to nie dziw że ci POpaprańcy własny naród okradają z czego się da .Jak ich pozamykamy w więzieniach,to muszą mieć kasę na wykupienie pożywienia w więziennych kantynach.

    Odpowiedz
  • jan(2012-06-27 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Zgodnie z projektem rodziny, które osiągają dochody powyżej 85 tys. 528 zł i mają tylko jedno dziecko, nie będą mieć prawa do ulgi prorodzinnej"
    a co z konkubinatami? zapewne u nich te 85 tys będzie liczone na osobę a nie na rodzinę czyli gdy dwoje ma dochód 84 ty.s plus 84 tys. to ulga będzie przysługiwać a rodzinie nie będzie przysługiwać

    Odpowiedz
  • nickrom(2012-06-27 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pani kopacz niech sie lepiej wytumaczy z reformy słuzby zdrowia - własnie mieszkańcy z małych maist i wiosek korzystają najbardziej z internetu - ale skąd taka Kopacz może to wiedzieć- ze stołaka marszałaka seju mało widać

    Odpowiedz
  • skopocz(2012-06-27 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Argumentacja odnośnie zniesienia ulgi odzwierciedla poziom intelektualny tej Pani. Była minister ma wyraźne problemy z postrzeganiem rzeczywistości. Nie ma co się dziwić że po jej rządach co chwila wybuchają niepokoje w służbie zdrowia.

    Odpowiedz
  • ale(2012-06-27 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    co glupia marszalek,jej pyszlkowatosc i tego pieprzonego rzadu wkrotce sie skonczy

    Odpowiedz
  • woj.(2012-06-27 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    A ta ulga sama sie wprowadzila? Tak to zabawa do emerytury.

    Odpowiedz
  • D(2012-06-27 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    CZY TA CAŁA KOPACZ UWAŻA OBYWATELI ZA NIEDOROZWINIĘTYCH IDIOTÓW , ŻEBY TAK TŁUMACZYĆ ZABIERANIE ULGI INTERNETOWEJ AL BO INACZEJ PODNOSZENIE PODATKÓW!!!1

    Odpowiedz
  • hyn(2012-06-27 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko zlikwidowc!! tak bedzie najlepej zabrac ulgi dzieciom a sobie dolozyc,gabynety za 2 mln to jest ok

    Odpowiedz
  • Boże chroń Polskę(2012-06-28 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kobieto, na jakim ty świecie żyjesz. Oderwana jesteś od rzeczywistości i nie masz zielonego pojęcia o własny kraju. Marszałek Sejmu, osoba która kompletnie nie wie o czym mówi.

    Odpowiedz
  • Pasterz(2012-06-28 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Bydląta z naczelną krową (które dorwały się do rządzenia)w niedalekiej przyszłości trafią tam gdzie ich miejsce,tj do uboju.

    Odpowiedz
  • Ryszard(2012-06-28 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Kopacz była dobrym ministrem zdrowia a teraz jest dobrym Marszałkiem Sejmu RP.Kto chce niech w to wierzy.

    Odpowiedz
  • Kruk(2012-06-28 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Wypowiedź Pani Kopacz świadczy jak dalece oderwana jest od rzeczywistości, jak wielką jest dyletantką i ignorantką.

    Odpowiedz
  • o(2012-06-29 06:34) Zgłoś naruszenie 00

    zniesienie ulgi na internet i 1 dziecko większości niezamożnych, a nawet coraz bardziej ubogich wielu Polaków, to kolejne cięcia dla rodzin, a to jak wiadomo nic dobrego, w tej sytuacji "wybranymi" będą ci którzy mają więcej dzieci, a nie każdy może mieć dzieci lub więcej z różnych przyczyn..., ulgi należy utrzymać !!!

    Odpowiedz
  • Kate(2012-06-29 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    A 50% ulga dla twórców i dziennikarzy to nie dla wybranych???

    Odpowiedz
  • wrr(2012-06-29 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    każda ulga jest dla wybranych - i internetowa (dla tych co mają dostęp), prorodzinna (dla tych co mają dzieci w odpowiednim wieku i odpowiedni dochód), koszty uzyskania przychodów to dopiero uprzywilejowanie konkretnej grupy zawodowej - bardziej powszechne była internetowa niż "koszty" artystów

    Odpowiedz