Przedsiębiorca, który z początkiem września kończy działalność prowadzoną w okresie wakacyjnym będzie musiał m.in. sporządzić spis z natury, czyli wykaz składników majątku na dzień likwidacji

Czy zapłacić podatek od remanentu

Tydzień temu podatniczka sporządziła remanent likwidacyjny. Czy musi zapłacić od niego podatek?

Czy ryczałtowiec sporządza spis

Podatnik prowadził niewielką działalność handlową w czasie wakacji. Jako sposób rozliczeń z fiskusem wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Teraz firmę zamyka. Czy musi zawiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego?

Czy trzeba sporządzić spis towarów

Podatnik zamyka pole kempingowe na Helu. Wyjeżdża za granicę i nie będzie kontynuował biznesu. Rozliczał się z urzędem skarbowym według skali PIT. Czy musi sporządzić spis z natury?

Czy konieczne jest zamknięcie ksiąg

W okresie czerwiec-sierpień podatnik prowadził smażalnię ryb w Mielnie. Zamyka jednak swój punkt. Przygotowuje się do sporządzenia remanentu. Czy musi jeszcze zamykać księgę podatkową?

Czy można zawiesić działalność gospodarczą

Podatniczka chciałaby od września 2011 r. do maja 2012 zawiesić działalność gospodarczą. Czy może to zrobić?

Czy podatnik na karcie zawiadamia fiskusa

Przez dwa letnie miesiące podatniczka prowadziła mały zakład naprawy rowerów. Opłacała kartę podatkową. Czy zamknięcie firmy musi zgłosić do urzędu skarbowego?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie obowiązki wiążą się z likwidacją sezonowej firmy.