Biała lista VAT już działa, ale z przeszkodami

autor: Mariusz Szulc03.09.2019, 07:17; Aktualizacja: 03.09.2019, 07:28
Czytelnicy alarmują, że do elektronicznego wykazu nie trafiły wszystkie numery kont zarejestrowanych w urzędzie skarbowym. Obawiają się, że ich kontrahenci zrezygnują z prowadzenia biznesu z firmą, gdy zorientują się, że na „białej liście” nie ma numeru jej rachunku bankowego lub rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Czytelnicy alarmują, że do elektronicznego wykazu nie trafiły wszystkie numery kont zarejestrowanych w urzędzie skarbowym. Obawiają się, że ich kontrahenci zrezygnują z prowadzenia biznesu z firmą, gdy zorientują się, że na „białej liście” nie ma numeru jej rachunku bankowego lub rachunku w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.źródło: ShutterStock

Od dwóch dni przedsiębiorcy mogą korzystać z elektronicznego wykazu czynnych podatników. Nie wszystko jednak zadziałało zgodnie z oczekiwaniami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Rysiek(2019-09-03 11:13) Zgłoś naruszenie 90

    Sprawdzałem swoją firmę 1go września i 2go - na razie według białej listy nie mam numeru konta :) Uroczo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ustalanie US właściwego dla wystawcy fry(2019-09-03 08:08) Zgłoś naruszenie 60

    Kolejne wyzwanie - jeżeli podatnik zapłaci na rachunek, którego nie ma na białej liście, zachowa prawo do kosztów, jeżeli do 3 dni zgłosi ten fakt do US. Ale: zgłosi do urzędu skarbowego kontrahenta, wystawcy faktury. Brak jest takiej wyszukiwarki, jak to ludzie mają ustalać szybko?????

    Odpowiedz
  • księgowa(2019-09-10 10:02) Zgłoś naruszenie 10

    Robię dziennie ok 50 przelewów. Trwało to godzinę teraz pare, bo: nie ma w wykazie rachunku, bo "nieoczekiwany błąd serwera". Nie mogĘ zapłacić dostawcom choć mam pieniądze, SKANDAL!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nina(2019-09-09 14:41) Zgłoś naruszenie 10

    W piątek sprawdzałam pewną firmę i była czynna dziś sprawdzam tą samą i pisze "błąd serwera" a zależy mi na kontroli tej firmy. Co to oznacza?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Livius(2019-09-06 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    A co z rachunkami wirtualnymi? Czyli każdy kontrahent wpłaca na swój indywidualny rachunek do mnie? Mam zgłosić wszystkie rachunki wirtualne? Czyli wygenerować wszystkie możliwe rachunki - jest to liczba 12-to cyfrowa. Takich kont z przypisanymi rachunkami wirtualnymi mam 67.

    Odpowiedz
  • K.Olczak(2019-11-25 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Do nowych obowiązków muszą dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak system Firmao CRM/ERP sam weryfikuje czy numer Twojego kontrahenta zgadza się z białą listą.

    Odpowiedz
  • najemca(2019-10-16 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem najemcą lokalu i płatnikiem VAT. Ponieważ nie posiadam regonu bank odmawia założenia konta firmowego a wiec nie figuruje na białej liście.US odmawia wpisania mojego rachunku ROR.

    Odpowiedz