statystyki

KIS: Przychód z sublicencji to zysk kapitałowy

autor: Mariusz Szulc22.08.2019, 18:00
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Sublicencjonowanie praw do znaków towarowych nie ma związku z działalnością operacyjną. Przychody z tego tytułu muszą więc być rozliczane odrębnie od pozostałych – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.źródło: ShutterStock

Sublicencjonowanie praw do znaków towarowych nie ma związku z działalnością operacyjną. Przychody z tego tytułu muszą więc być rozliczane odrębnie od pozostałych – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadała spółka należąca do międzynarodowej grupy kapitałowej, zarządzającej siecią sklepów. Jako licencjobiorca ma ona wyłączne prawa do znaków towarowych, którymi oznaczone są sklepy. Może też udzielać sublicencji podmiotom powiązanym, które uiszczają roczną opłatę w wysokości uzależnionej od osiąganych zysków. Część przychodów z tego tytułu spółka przekazuje pierwotnemu licencjodawcy.

Spółka uważała, że przychody z sublicencji nie są odrębnym źródłem jej przychodów, tj. zyskami kapitałowymi. Uważała, że byłoby tak, gdyby sublicencje do znaków towarowych można było uznać za amortyzowane przez nią wartości niematerialne i prawne, co wynika z art. 7b ust. 1 pkt 6 i art. 16 b ust. 1 pkt 4–7 ustawy o CIT. Spółka nie jest jednak w stanie ustalić nawet wartości początkowej znaków towarowych.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane