Fiskus nie odpuszcza weselom. Znów przepytuje nowożeńców

autor: Mariusz Szulc09.10.2018, 07:11; Aktualizacja: 09.10.2018, 07:54
małżeństwo, pieniądze, podatki

Pisma z takimi pytaniami rozesłał jeden z łódzkich urzędów skarbowych do ubiegłorocznych nowożeńców.źródło: ShutterStock

Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzenia?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • Piotr(2018-10-11 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda gadać. Wstyd. PIS to socjaliści bliżej im do PRL-u niż do demokracji

    Odpowiedz
  • afera Hawe(2018-10-10 19:12) Zgłoś naruszenie 20

    hej urzędnicy, chcecie kasy? tropcie aferę HAWE część gospodarczą, gdzie 107mln zł dotacji UE ukryto na Giblartarze oraz próbuje się ukraść 4000km światłowodów. Materiały macie na tacy tylko sięgnąć ręką, dla myślącego urzędnika to pikuś, możecie użyć przecież policji skarbowej przy realizacji w terenie. Łódź, Warszawa.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-10-10 10:35) Zgłoś naruszenie 10

    Wychodzi na to że teraz urzędnicy w dokumentacji i bazach danych nie szukają oszustów, bo to żmudne i męczące, lecz szukają kandydatów na donosicieli.......... 😁

    Odpowiedz
  • Temida(2018-10-09 19:00) Zgłoś naruszenie 101

    Moje pytanie do tego tematu brzmi : Skąd Fiskus ma dane o ślubach (weselach) i na jakiej podstawie prawnej te dane przetwarza ???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bert(2018-10-09 18:25) Zgłoś naruszenie 63

    To że gazeta, która w tytule ma słowo "Prawna" tylko dla żartu, zachęca do uchylania się od opodatkowanie, jakoś mnie nie dziwi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Marcin (2018-10-09 11:12) Zgłoś naruszenie 1910

    Nie rozumiem dlaczego ludzie płacą podatki, Co takiego państwo oferuje???? Za autobus się płaci,za lekarza płacisz,Policja ma kasę z mandatów, mało tego kupisz telewizor i płacisz podatek za korzystanie z niego, Czy wy się na to godzicie ludzie??? Dlaczego ktoś ma wami rządzić, żaden kraj nie potrzebuje władcy, nadzoru itd.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pomysł(2018-10-09 10:47) Zgłoś naruszenie 218

    Powinno być na zasadzie "marchewki": pokażcie paragony za salę/zespół/fotografa - a my miło i przyjemnie (przy kawce i ciastku, w dogodnych godzinach np. po 16.00) przeprowadzimy was przez proces aktualizacji danych ewidencyjnych w związku z małżeństwem oraz sprawdzimy w naszych bazach danych dewelopera u którego chcecie kupić mieszkanie. Nasza skarbówka nigdy się chyba nie nauczy że "kijem" nic nie osiągną.

    Odpowiedz
  • nina(2018-10-09 09:49) Zgłoś naruszenie 2512

    to jest chamstwo i pazerność państwa większość sama zapracowała na swoje wesele i ślub

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • szoł(2018-10-09 09:45) Zgłoś naruszenie 2512

    Pisuary to banda idiotów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek K.(2018-10-09 09:03) Zgłoś naruszenie 3911

    To jest robienie z obywatela donosiciela. Urzędnikowi nie chce się d... ruszyć, obywatel doniesie.

    Odpowiedz
  • Reini!(2018-10-09 08:36) Zgłoś naruszenie 4213

    No to juź niedługo zaczną przepytywać nieboszczyków , --rząd idiotów .. Głosujcie na PiS , bardzo proszę !!!!,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jorguś(2018-10-09 08:29) Zgłoś naruszenie 1429

    i bardzo dobrze --dorabiają się majatków na czarno ,najczęściej na POgrzebach a Wy się dziwicie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-09 08:10) Zgłoś naruszenie 4613

    Odrażające. Po prostu moralnie odrażające.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gosc(2018-10-09 08:00) Zgłoś naruszenie 679

    a ile pleban bierze za slub tego nie sprawdza fiskus

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • stary kawaler(2018-10-09 07:50) Zgłoś naruszenie 318

    Jeszcze jeden powód, żeby się nie żynić!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz