Józef Banach: Unijna lista rajów podatkowych to dobry pomysł

autor: Mariusz Szulc11.12.2017, 07:35; Aktualizacja: 11.12.2017, 08:57
pieniądze

"Dotychczasowa sytuacja, w której funkcjonują różne krajowe kryteria oceny rajów podatkowych naraża międzynarodowy biznes na dużą niepewność w stosowaniu prawa i dodatkowe obciążenia administracyjne."źródło: ShutterStock

Utworzenie europejskiej listy rajów podatkowych to efekt prac, jakie toczyły się w UE nad zbudowaniem spójnego systemu, który pozwoli na efektywną identyfikację państw trzecich niespełniających standardów w zakresie dobrego zarządzania - mówi Józef Banach radca prawny w InCorpore Banach Szczypiński Partnerzy.

Bruksela opublikowała unijną listę rajów podatkowych. Znalazło się na niej 17 państw i terytoriów zależnych (choć pierwotnie mówiło się nawet o 90). Czemu Wspólnocie tak zależało na jej stworzeniu? Czy dotychczas funkcjonujące wykazy krajowe już nie wystarczały?

Utworzenie europejskiej listy rajów podatkowych to efekt prac, jakie toczyły się w UE nad zbudowaniem spójnego systemu, który pozwoli na efektywną identyfikację państw trzecich niespełniających standardów w zakresie dobrego zarządzania.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane