statystyki

Józef Banach: Unijna lista rajów podatkowych to dobry pomysł

autor: Mariusz Szulc11.12.2017, 07:35; Aktualizacja: 11.12.2017, 08:57
pieniądze

"Dotychczasowa sytuacja, w której funkcjonują różne krajowe kryteria oceny rajów podatkowych naraża międzynarodowy biznes na dużą niepewność w stosowaniu prawa i dodatkowe obciążenia administracyjne."źródło: ShutterStock

Utworzenie europejskiej listy rajów podatkowych to efekt prac, jakie toczyły się w UE nad zbudowaniem spójnego systemu, który pozwoli na efektywną identyfikację państw trzecich niespełniających standardów w zakresie dobrego zarządzania - mówi Józef Banach radca prawny w InCorpore Banach Szczypiński Partnerzy.

Bruksela opublikowała unijną listę rajów podatkowych. Znalazło się na niej 17 państw i terytoriów zależnych (choć pierwotnie mówiło się nawet o 90). Czemu Wspólnocie tak zależało na jej stworzeniu? Czy dotychczas funkcjonujące wykazy krajowe już nie wystarczały?

Utworzenie europejskiej listy rajów podatkowych to efekt prac, jakie toczyły się w UE nad zbudowaniem spójnego systemu, który pozwoli na efektywną identyfikację państw trzecich niespełniających standardów w zakresie dobrego zarządzania.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane