Wyższa kwota wolna, brak zaliczki przy niskich dochodach

autor: Agnieszka Pokojska27.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 27.09.2017, 07:56
Powyżej 85 528 zł kwota zmniejszająca podatek będzie maleć z 556,02 zł aż do 0 zł (przy dochodzie wynoszącym 127 tys. zł).

Powyżej 85 528 zł kwota zmniejszająca podatek będzie maleć z 556,02 zł aż do 0 zł (przy dochodzie wynoszącym 127 tys. zł).źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy nie wpłacą PIT ani CIT w trakcie roku, jeśli miałoby to być nie więcej niż 1000 zł. Kwota dochodu, od którego w ogóle nie będzie podatku, zostanie podwyższona z 6600 zł do 8 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • realista(2017-09-27 17:37) Zgłoś naruszenie 167

    PiS obiecywał kwotę wolną od podatku wszystkim w wysokości 8000 złotych. Jak zwykle oszukano wyborców!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dffddf(2017-09-27 21:31) Zgłoś naruszenie 75

    o proszę, kwota wolna od podatku tylko dla jałmużny, 8 tys. kuźwa to niech cholerne pisowce przeżyją przez cały rok za 7999 zł. A młodym zdrowym jak byk rodzicom za darmo co miesiąc dają 500+ od każdego bachora i jest dobrze, tu rząd nie zróżnicował, że bogaci nie dostają

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • X(2017-09-28 03:28) Zgłoś naruszenie 55

    Nie dość, że podatek 32% to jeszcze kolejne 500zł mi zabiorą na ubogich, co to miesięcznie 500zł zarabiają. Czy nie można uczciwie zarabiać by nie zostać okradzionym na rzecz tych, którzy oszukują pracując na 1/8 etatu i resztę biorąc pod stołem?

    Odpowiedz
  • Winny Tusk Donald(2017-09-28 09:31) Zgłoś naruszenie 21

    Mój znajomy w ogóle nie placi zaliczek gdyż nie płaci podatków dochodowych. Uwziął się że dopóki Tusk nie zwróci za wycieczkę zycia do Maciu Piciu " On nie odda juz państwu ani grosza.

    Odpowiedz
  • Just(2017-09-28 10:17) Zgłoś naruszenie 30

    Kasta uprzywilejowana ma po kilka - kilkanaście mieszkań na wynajem. Sama obie podatków nie będzie podwyższać!!! Dowalić Polakowi , emerytowi, renciście !!!! - oni utrzymują to państwo i każdą uprzywilejowaną kastę.

    Odpowiedz
  • bogna(2017-09-28 17:02) Zgłoś naruszenie 52

    zlodziejski pis i premier

    Odpowiedz
  • Zyta(2017-09-29 12:50) Zgłoś naruszenie 30

    Jak zwykle promuje się nierobów i alkoholików z naszych ciężko zarobionych pieniędzy . Może by tak Morawiecki oddał swoją pensję na rzecz nierobów a nie decydował za cały naród .Znowu zostaliśmy oszukani bo kwota wolna miała być dla wszystkich.

    Odpowiedz
  • ana(2017-10-03 11:15) Zgłoś naruszenie 30

    Jak zwykle, mieszczę się akurat w tej grupie której nic nie przysługuje, Kwota wolna bez zmian, na 500+ też nie mam co liczyć. Dostają tylko patole i nieroby. Oto właśnie WIERNY ELEKTORAT PISU!!!!!

    Odpowiedz
  • drobny przedsiębiorca(2017-11-05 20:07) Zgłoś naruszenie 10

    A co z ZUS? Obiecywali, że przy najmniejszych dochodach nie będzie trzeba płacić albo będzie płatny procentowo. I co? Podatek akurat nie jest problemem, bo płacę tylko wtedy gdy zarobię. A ZUS? Nikt się mnie nie pyta czy zarobię w miesiącu wystarczająco dużo. 1100zł miesięcznie i tak muszę płacić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz