statystyki

Nieruchomości za granicą, podatek dochodowy w Polsce

autor: Mariusz Szulc27.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:27
Mężczyzna sądził, że skoro pozostanie rezydentem naszego kraju i nie będzie miał w Albanii zakładu w rozumieniu art. 5 polsko-albańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nadal będzie się rozliczał z podatku w Polsce.

Mężczyzna sądził, że skoro pozostanie rezydentem naszego kraju i nie będzie miał w Albanii zakładu w rozumieniu art. 5 polsko-albańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nadal będzie się rozliczał z podatku w Polsce.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który sprzedaje i wynajmuje nieruchomości w Albanii, rozliczy się z podatku w Polsce. Ale nie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – wyjaśnił dyrektor KIS.

Chodziło o mężczyznę, który zamieszkał w Polsce i tu planował założyć działalność gospodarczą. Zarazem jednak miał w Albanii konto bankowe i wynajmował tam mieszkanie. Z najmu rozliczał się w Polsce, płacąc 8,5-proc. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Firma, którą planował założyć w naszym kraju, miała zajmować się pośrednictwem w sprzedaży i wynajmie albańskich mieszkań.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane