statystyki

Nieruchomości za granicą, podatek dochodowy w Polsce

autor: Mariusz Szulc27.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:27
Mężczyzna sądził, że skoro pozostanie rezydentem naszego kraju i nie będzie miał w Albanii zakładu w rozumieniu art. 5 polsko-albańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nadal będzie się rozliczał z podatku w Polsce.

Mężczyzna sądził, że skoro pozostanie rezydentem naszego kraju i nie będzie miał w Albanii zakładu w rozumieniu art. 5 polsko-albańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nadal będzie się rozliczał z podatku w Polsce.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który sprzedaje i wynajmuje nieruchomości w Albanii, rozliczy się z podatku w Polsce. Ale nie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych – wyjaśnił dyrektor KIS.

Chodziło o mężczyznę, który zamieszkał w Polsce i tu planował założyć działalność gospodarczą. Zarazem jednak miał w Albanii konto bankowe i wynajmował tam mieszkanie. Z najmu rozliczał się w Polsce, płacąc 8,5-proc. ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

Firma, którą planował założyć w naszym kraju, miała zajmować się pośrednictwem w sprzedaży i wynajmie albańskich mieszkań.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane