statystyki

Jaki podatek od nagród dla współpracowników prowadzących działalnością gospodarczą?

autor: Patrycja Dudek03.12.2015, 07:26; Aktualizacja: 03.12.2015, 09:02
podatki, małżeństwo

Płatnicy są zobowiązani na podstawie art. 41 ust. 4 ustawy o PIT pobierać podatek dochodowy od wszystkich zwycięzców w konkursach, bez żadnych wyjątków.źródło: ShutterStock

Zryczałtowany 10-proc. PIT trzeba potrącić także, gdy wygrana jest przekazywana osobie prowadzącej działalnością gospodarczą – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła agencji marketingowej, która na zlecenie firm organizowała konkursy adresowane zarówno do ich pracowników, jak i współpracowników.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane