statystyki

Parafia kontra fiskus. Pożyczki pod budowę szkoły bez PCC

autor: Patrycja Dudek24.04.2017, 16:00
Spór z fiskusem toczyła parafia. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że prowadzi małą, publiczną, katolicką szkołę, ale zamierza nadać temu przedsięwzięciu rozmach.

Spór z fiskusem toczyła parafia. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że prowadzi małą, publiczną, katolicką szkołę, ale zamierza nadać temu przedsięwzięciu rozmach.źródło: ShutterStock

Pożyczki pod budowę budynków, które staną się kompleksem szkolnym, nie są objęte PCC – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Spór z fiskusem toczyła parafia. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że prowadzi małą, publiczną, katolicką szkołę, ale zamierza nadać temu przedsięwzięciu rozmach. Celem było wybudowanie dużego, dobrze wyposażonego kompleksu budynków szkolnych, w których uczyć mogłoby się nawet kilkaset dzieci.

Plan był taki, że parafia wybuduje na swoim gruncie kompleks, który następnie wynajmie lub wydzierżawi powołanej przez siebie fundacji. Ta miałaby prowadzić katolicką szkołę publiczną.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane