"Podwyżka na papierosy jest objęta VAT"

26.06.2009, 03:00; Aktualizacja: 26.06.2009, 09:45

Rozmawiamy z KRZYSZTOFEM FLISEM z MDDP - Przedsiębiorcy, którzy koszt banderoli legalizacyjnej przeniosą na kupujących, podnosząc cenę, muszą pamiętać o rozliczeniu VAT. To w praktyce może przysporzyć kłopotów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • Handlowiec(2009-07-17 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Super w hurtoniach już sąpapierosy z nadrukiem 6,65 a w kioskach mamy je sprzedawać po 7,95.
    Jak wytłumaczyć klientowi że widzi cene 6,65 a tak napraad to 7,95.
    PARANOJA
    Miało być lepiej a handel robi się koszmarem
    Zastanawiam się nad KOŃCEM PROWADZENIA DZIŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
    BO JEST CORAZ GODZEJ I TRUDNIEJ JĄ PROWADZIĆ

    Odpowiedz
  • darek(2009-07-08 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    do pracownika hospicjum
    palenie jest nałogiem - chorobą , tak jak każde inne uzależnienie - narkotyki, alkoholizm... więc przerzucanie kosztów na chorych - jest haniebne.
    jak skomentować fakt, że lekarz pogotowia od którego "jedzie wódą" zaciągając się nerwowo kolejnym petem (bo nie wytrzymuje nerwowo tego z czym non stop się spotyka) radzi mi , żebym rzucił palenie - szybciej zagoi się moja rana. wiadomo - krzepliwość krwi itp .
    jak skomentować fakt, że następny szef (przyniesiony w walizce) - wnerwia wszystkich dokoła . chce się wykazać, pokazać kto tu rządzi, a o niczym nie ma pojęcia. dać mu w mordę, bo żadna inna forma do głupka nie dociera? a przy tym stracić pracę?
    lepiej zapalić , zająć czymś ręce. niech trzymają tego peta, zamiast zacisnąć się na szyi kolejnego protegowanego przygłupa :)
    póki będą istniały podobne sytuacje - będą istniały nałogi. jako odstresowanie, oderwanie (chwilowe) się od rzeczywistości. szybki relaks, wyluzowanie się.
    i bazowanie na kasie przemęczonych , znerwicowanych ludzi, który to stan powodują nasi politycy co chwila wyskakując z genialnymi pomysłami jak jeszcze ograbić te opuszczone sieroty - to już nawet nie wstyd. brak słów żeby określić takie działanie. :/

    Odpowiedz
  • TheL(2009-06-30 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    A ja kupiłem na www.ecigar.pl elektronicznego papierosa i miesiąc już nie palę zwykłych widzę już oszczędności :)

    Odpowiedz
  • pokrzywdzony(2009-06-29 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Panie ministrze finansów sknociłeś Pan Ustawę,to Należało by przedłużyć czas wysprzedaży papierosów dla detalu i problem sam by się rozwiązał,tak idzie Pan w zaparte i ośmiesza cały rząd.

    Odpowiedz
  • ZLOSLIWY(2009-06-28 17:36) Zgłoś naruszenie 00

    zawsze tylko malemu dostaje sie po dupie a gora brzuchy pasie!!

    Odpowiedz
  • pracownik hospicjum(2009-06-28 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    do sedzia;wiesz ilu ludzi umiera w POLSCE na choroby związane z paleniem papierosów , a za czym umrą koszty leczenia tych ludzi.palenie to uzależnienie biologiczne czyli podobne do uzależnienia do narkotyków ,według badań rożnych instytucji na 100 chcących rzucić palenie rzeczywiście rzuca od 3 do 5 palaczy tu jest najlepszy przykład ze tytoń bardzo silnie uzależnia.zgadzam się ze w Polsce bardzo duża grupa ludzi palących to ludzie biedni i nawet jak dzieci ich nie mają na podstawowe rzeczy to rodzice muszą mieć kasę na papierosy to kolejny przykład uzależnienia i moralnej obojętności wobec własnych dzieci.piszesz ze państwo straci czyli budżet ,a nie liczysz strat ponoszą ludzie i ich rodziny.

    Odpowiedz
  • sedzia(2009-06-28 00:52) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórych ponoszą emocje - pisząc, że palenie jest równoważne z alkoholizmem czy narkomanią jest lekką przesadą. Jeżeli palenie byłoby karane w takim stopniu, jak posiadanie narkotyków, to proszę mi wierzyć, że państwo straciłoby jedno z głównych źródeł finasowania, a już nie wspomnę o wyłozeniu dodatkowych funduszy dla budowy nowych zakładów karnych, aby pomieścić w nich wszystkich przestępców - palaczy posiadających przy sobie paczke papierosów (mimo, że na użytek własny)...

    Odpowiedz
  • ambaras(2009-06-27 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    a w Makro w Katowicach już od 20-06-2009 sprzedają papierosy
    z nowa droższą akcyzą

    Odpowiedz
  • Typowe komentarz Polaków(2009-06-27 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    A teraz nie odmawia ??. Z braków środków oczywiście.

    Odpowiedz
  • pracownik hospicjum(2009-06-27 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    tak zgadza się w hospicjach umierają na rożne choroby tylko umieralność na raka drug oddechowych spowodowane paleniem tytoniu to prawie 75%, wiec daj my se spokój. jeśli chodzi o zdelegalizowanie papierosów to ja jestem za ,tylko problem polega na tym ze ten problem, nałóg ma W Polsce KILKA MILIONÓW LUDZI to jest" biologiczna bomba"która tyka, wiec z ilości trujących się ludzi jest problem.z punktu rozsądku było by ze na przykład zdeklarowany palacz który ceni sobie przysłowiowy dymek nad własne zdrowie, jak zachoruje na choroby związane z paleniem lekarz takiej osobie powinien odmówić leczenia.

    Odpowiedz
  • Typowe komentarz Polaków(2009-06-27 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    W hospicium , byłem. Umierają tam ludzie z różnych powodów.
    Bardzo dużą winą rzadzących jest , nie zapewnienie profilaktyki , spóznione i niedostateczne leczenie z powodów finansowych , zapaść służby zdrowia .

    Jednak tu chodzi o coś innego.
    -jeżeli papierosy szkodzą ,to je zdelegalizować , a nie podnosić akcyzę celem zapełnienia budżetu . To jest dopiero skandal.

    Jest to temat wielce dyskusyjny , albowiem idąc tym tokiem rozumowania należałoby :
    - zlikwidować samochody i samoloty bo giną i są okaleczeni tysiące osób.
    - zabronić niewłaściwego odżywiania bo to powoduje raka żołądka.
    - zabronić wychodzenia na słońce bo to powoduje raka skóry.
    - każdy oddech skraca życie , to może oddychać , co drugi raz ??
    itd, itd itd a, dochodzimy do absurdu .

    Mnie chodzi o uwypuklenie , tego że każda podwyżka cen , nawet ta która pozornie nas nie dotyka ,powoduje dalsze ubożenie , i tak już bardzo ubogich ludzi , i napędza inflację.

    Nie dajmy się manipulować przez rządzących !!!

    Odpowiedz
  • pracownik hospicjum(2009-06-27 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 16 byleś kiedyś w hospicjum jak ludzie umierają w agoniach na raka płuc i krzyczą z rozpaczy ze byli największymi dupkami ze chwycili się palić papierosy.
    to powiedz im w oczy ze podnoszą ceny papierosów po to żeby dyskryminować palaczy.każdy mądry który pali a jeszcze ma zdrowie bo łamie jego prawo do wolności, ale jak zachoruje śmiertelnie to nagle zmienia swoje poglądy o 180%.

    Odpowiedz
  • p.m.(2009-06-26 16:51) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam Cię Polsko za to że głosowałem na PO
    sądziłem że głosuję na Przyjazne Państwo a nie na POdatki

    Odpowiedz
  • Typowe komentarz Polaków(2009-06-26 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Typowe komentarz polaków:
    - ja nie palę to niech podniosą ceny na papierosy.
    - ja nie piję to niech podniosą ceny na alkohol.
    - ja nie mam samochodu, to nich podniosą ceny na benzynę.
    - ja jestem jaroszem ,to niech podniosą ceny na mięso .
    - ja nie choruję , niech podniosą ceny na leki i wprowadzą opłatę za leczenie.
    - ja mam jeszcze daleko do emerytury , niech obniżą emerytury.
    - ja się nie myję ,to niech podniosą cenę na wodę.
    - ja siedzę przy świecy , to niech podnoszą ceny na energię elektryczną
    itd ,itd, itd

    Z góry przepraszam , ale tylko idioci , lub tumani mogą w ten sposób pisać i myśleć.
    Rządzący tylko na to czekają i dowalają ceny baz pardonowo rozgrywając właśnie w ten sposób.
    Zwyżka cenowa jakiegokolwiek artykułu zwiększa ,presję inflacyjną ,co dotyka wszystkich ,bez wyjątku i pogarsza ich stan majątkowy.

    Odpowiedz
  • AntyPo(2009-06-26 14:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ja im płacić za papierosy nie będę - rzucam palenie od 1-go Lipca :)

    Odpowiedz
  • DA(2009-06-26 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Uważam że podwyżki cen papierosów biją po kieszeni palaczy a w ostatecznym rozrachunku ich rodziny dzieci. Nałogowy palacz i tak nie rzuci palenia choćby dzieci jego nie miały na zeszyty czy inne potrzeby,. To nałóg z którym nie każdy potrafi zerwać. Nadmieniam że ja zerwałam i od dł€ższego czasu niepale ale nie spowodów finansowych. Stwierdzilam ,że nikt a napewno nie papierosy będą mną żądzic. Ale nie każdemu to się udaje. To tylko uzupełnienie dziury. budżetowej Państwa

    Odpowiedz
  • pytajnik(2009-06-26 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    A na internet Cie stać emerycie??

    Odpowiedz
  • Kasieńka(2009-06-26 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że nie o 130 zł, społeczenstwo byłoby zdrowsze!

    Odpowiedz
  • emeryt(2009-06-26 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    przestałem palić,pić piwo,ograniczam jedzenie,przestałem płacić abonament rtv.Płacę czynsz i prąd,wykupuję część leków.Na tyle mnie stać kochana Ojczyzno.Gdybym był prezydenckim ministrem to zarabiałbym 100 tys zł/m-c.

    Odpowiedz
  • p.(2009-06-26 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    Burdel kosztem zwykłych ludzi!!!
    Moja siostra prowadzi sklep-cały czas mówiono że w najgorszym wypadku będzie 'tylko' siedziała po nocach i naklejała nowe banderole na papierosy ale ich koszt przejdzie na klienta. Teraz okazuje się że jest totalny i niejasny burdel z rozliczeniem vatu.
    Co za kretyn wymyśla takie przepisy że ludzie nie mogą spokojnie pracować?!
    Trzeba iść do wróżki żeby dowiedzieć się jak rozliczać się z podatków?!!!

    Odpowiedz