statystyki

Interpretacja chroni na przyszłość także po połączeniu

autor: Patrycja Dudek24.11.2016, 19:00
podpis, dokument, prawo, biznes, umowa

Spółka z o.o., która szykowała się do przejęcia, uważała, że po połączeniu nie trzeba będzie występować o nowe interpretacje w zakresie zdarzeń, które będą odpowiadały tym przedstawionym w interpretacjachźródło: ShutterStock

Po przejęciu jednej firmy przez inną nie trzeba występować o nową wykładnię. Można korzystać z tej, którą otrzymał podmiot przejmowany – potwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

Chodziło o spółkę z o.o., która zamierzała przejąć akcyjną. Obie działały w branży medialnej, dostarczając usługi telewizji cyfrowej. Przed połączeniem spółka akcyjna (przejmowana) otrzymała liczne interpretacje podatkowe, dotyczące m.in.: opodatkowania podatkiem u źródła należności wypłacanych kontrahentom będącym rezydentami innych krajów, opodatkowania VAT usług telewizyjnych świadczonych na rzecz klientów, opodatkowania wierzytelności.

Wątpliwości dotyczyły tego, czy po przejęciu spółki akcyjnej interpretacje te będą dawać ochronę na przyszłość nowej (połączonej już) firmie.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane