Jakie wydatki związane z samochodem służbowym zaliczymy do kosztów podatkowych

autor: Łukasz Zalewski09.11.2016, 10:09; Aktualizacja: 09.11.2016, 12:30
Kosztami uzyskania przychodów mogą być wydatki związane z normalną eksploatacją samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych (lub niewprowadzonego – wtedy obowiązują limity kilometrówki).

Kosztami uzyskania przychodów mogą być wydatki związane z normalną eksploatacją samochodu osobowego wprowadzonego do ewidencji środków trwałych (lub niewprowadzonego – wtedy obowiązują limity kilometrówki).źródło: ShutterStock

Zmiana opon na zimowe, przegląd techniczny czy wymiana oleju. Takie wydatki można wrzucić w koszty. Są one bowiem związane z normalnym użytkowaniem auta. Ale wyposażenie pojazdu w supernowoczesny sprzęt audio wymaga amortyzacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ~j.(2016-11-09 17:42) Zgłoś naruszenie 40

    Teraz, jak się chce kupić auto do działalności gospodarczej i chce się działać legalnie, to należy kilka miesięcy wcześniej wystąpić do Izby Skarbowej o wydanie kilku interpretacji na raz. Np.: Jak to będzie z tym odliczeniem VAT-u, jeśli przedsiębiorca od czasu do czasu pojedzie firmowym autem do lekarza, a co będzie z tym ubezpieczeniem, a jak rozliczyć amortyzację, a abonament RTV, jeśli jest radio w aucie, a co z wymianą opon i np. myciem auta, albo różnymi materiałami eksploatacyjnymi, albo opłatą za badanie techniczne i niezbędne naprawy (jak to wszystko rozliczyć proporcjonalnie do jazdy do lekarza i o to pomniejszyć koszty?...)... Ech... gdyby taki Wokulski miał działać w dzisiejszych warunkach i zamiast robić interesy z Suzinem musiałby ślęczeć dzień w dzień nad ciągle zmieniającymi się i niejasnymi przepisami na temat rozliczania kosztów firmowej furmanki, jak również interpretacjami i orzeczeniami carskich sądów w tym zakresie, to z pewnością szybko zamknąłby sklep i... spalił wszystkie lalki!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane