Minister odroczy przesyłanie danych z JPK

autor: Agnieszka Pokojska22.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 22.08.2016, 08:58
internet, biznes

Początkowo podmioty publiczne miały wątpliwości, czy w ogóle dotyczą ich obowiązki związane z JPK, a jeśli tak, to od którego momentu.źródło: ShutterStock

Duże jednostki sektora finansów publicznych będą mogły do końca stycznia 2017 r. przesłać dane z ewidencji VAT za II półrocze 2016 roku. Minister finansów chce przesunąć termin przekazania przez nie informacji w formacie JPK – w tej sprawie przygotował już projekt rozporządzenia.

Zmiana terminu dotyczy m.in.: jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, podmiotów leczniczych, a także szkół i placówek niepublicznych.

Na odroczenie terminu mogą też liczyć organy rentowe i administracji publicznej instytuty badawcze, publiczne media, parki narodowe.

Wiąże się to z nałożeniem od lipca br. na dużych przedsiębiorców obowiązku przesyłania danych w formacie JPK, w tym danych z ewidencji VAT co miesiąc, bez wezwania ze strony fiskusa, oraz pozostałych danych – na żądanie organów podatkowych.

Duże podmioty to takie, których obrót roczny wynosi powyżej 50 mln euro, suma aktywów ponad 43 mln euro lub zatrudnienie powyżej 250 pracowników.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Mariusz(2016-08-23 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe... taka już jest ta administracja - sektor prywatny musi i koniec, a publiczny - kiedy sobie zażyczy...

    Odpowiedz
  • a(2016-08-22 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    a fundacje i stowarzyszenia? czy tez odroczą? bo to tez regulowali wyjasnieniami. u nas wiele kluczowych kwestii prawnych jest regulowana wyjasnieniam MFu

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane