statystyki

Minister odroczy przesyłanie danych z JPK

autor: Agnieszka Pokojska22.08.2016, 07:45; Aktualizacja: 22.08.2016, 08:58
internet, biznes

Początkowo podmioty publiczne miały wątpliwości, czy w ogóle dotyczą ich obowiązki związane z JPK, a jeśli tak, to od którego momentu.źródło: ShutterStock

Duże jednostki sektora finansów publicznych będą mogły do końca stycznia 2017 r. przesłać dane z ewidencji VAT za II półrocze 2016 roku. Minister finansów chce przesunąć termin przekazania przez nie informacji w formacie JPK – w tej sprawie przygotował już projekt rozporządzenia.

Zmiana terminu dotyczy m.in.: jednostek samorządu terytorialnego oraz ich związków, samorządowych jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, podmiotów leczniczych, a także szkół i placówek niepublicznych.

Na odroczenie terminu mogą też liczyć organy rentowe i administracji publicznej instytuty badawcze, publiczne media, parki narodowe.

Wiąże się to z nałożeniem od lipca br. na dużych przedsiębiorców obowiązku przesyłania danych w formacie JPK, w tym danych z ewidencji VAT co miesiąc, bez wezwania ze strony fiskusa, oraz pozostałych danych – na żądanie organów podatkowych.

Duże podmioty to takie, których obrót roczny wynosi powyżej 50 mln euro, suma aktywów ponad 43 mln euro lub zatrudnienie powyżej 250 pracowników.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • a(2016-08-22 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    a fundacje i stowarzyszenia? czy tez odroczą? bo to tez regulowali wyjasnieniami. u nas wiele kluczowych kwestii prawnych jest regulowana wyjasnieniam MFu

    Odpowiedz
  • Mariusz(2016-08-23 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Hehe... taka już jest ta administracja - sektor prywatny musi i koniec, a publiczny - kiedy sobie zażyczy...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane