statystyki

Podatek od nieruchomości: Problem z gruntami zadrzewionymi i zakrzewionymi

autor: Bożena Nowicka20.01.2016, 07:37; Aktualizacja: 27.01.2016, 10:30
krzewy

"Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej"źródło: ShutterStock

Zmieniły się przepisy w zakresie podatków i opłat lokalnych. Przy okazji powstały wątpliwości, czy od gruntów zadrzewionych i zakrzewionych należy płacić podatek od nieruchomości.

Zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych oraz w ustawie o podatku rolnym wynikają z nowelizacji z 25 czerwca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1045). Zmienił się m.in. art. 2 ust. 2, który do końca 2015 r. brzmiał: „Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej”.

Od 1 stycznia 2016 r. przepis ten brzmi następująco: „Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej”.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane