statystyki

Podatek od nieruchomości: Problem z gruntami zadrzewionymi i zakrzewionymi

autor: Bożena Nowicka20.01.2016, 07:37; Aktualizacja: 27.01.2016, 10:30
krzewy

"Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej"źródło: ShutterStock

Zmieniły się przepisy w zakresie podatków i opłat lokalnych. Przy okazji powstały wątpliwości, czy od gruntów zadrzewionych i zakrzewionych należy płacić podatek od nieruchomości.

Zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych oraz w ustawie o podatku rolnym wynikają z nowelizacji z 25 czerwca 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 1045). Zmienił się m.in. art. 2 ust. 2, który do końca 2015 r. brzmiał: „Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej”.

Od 1 stycznia 2016 r. przepis ten brzmi następująco: „Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości nie podlegają użytki rolne lub lasy, z wyjątkiem zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej”.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane