statystyki

Jak odliczyć VAT od wydatków na realizację projektu

autor: Ewa Ciechanowska18.01.2016, 09:04; Aktualizacja: 27.01.2016, 19:35
VAT

Czy spółka może odliczyć lub uzyskać zwrot VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu?źródło: ShutterStock

TEZA: Spółce nie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację projektu, ponieważ powstały w jego wyniku rezultat nie stanowi przychodu i nie będzie wykorzystywany przez spółkę do działalności opodatkowanej VAT.

Nr IBPP3/4512-769/15/AŚ, INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ z 30 grudnia 2015 r.

PROBLEM

Spółka jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem VAT i prowadzi działalność zarówno opodatkowaną, jak i zwolnioną z VAT. Wkrótce zamierza zawrzeć umowę partnerską w celu wspólnej realizacji projektu dotyczącego rozwoju ekonomii społecznej w regionie poprzez świadczenie usług służących powstawaniu nowych oraz poprawie rentowności istniejących przedsiębiorstw społecznych.

W ramach projektu będą realizowane cztery typy działań: świadczenie profilowanych usług doradczych, edukacyjnych i biznesowych, wsparcie dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, świadczenie na poziomie lokalnym usług animacyjnych służących rozwojowi organizacji obywatelskich, partycypacji społecznej i usług inkubacyjnych oraz wsparcie działań w zakresie poszukiwania i wdrażania zidentyfikowanych długookresowych źródeł finansowania podmiotów ekonomii społecznej.

Spółka w wyniku realizacji ww. projektu nie uzyska żadnych przychodów opodatkowanych ani też uzyskane przy realizacji efekty nie będą służyć spółce do wykonywania czynności opodatkowanych VAT.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane