statystyki

Jak odliczyć VAT od wydatków na realizację projektu

autor: Ewa Ciechanowska18.01.2016, 09:04; Aktualizacja: 27.01.2016, 19:35
VAT

Czy spółka może odliczyć lub uzyskać zwrot VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją projektu?źródło: ShutterStock

TEZA: Spółce nie przysługuje prawo do odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację projektu, ponieważ powstały w jego wyniku rezultat nie stanowi przychodu i nie będzie wykorzystywany przez spółkę do działalności opodatkowanej VAT.

Nr IBPP3/4512-769/15/AŚ, INTERPRETACJA INDYWIDUALNA DYREKTORA IZBY SKARBOWEJ z 30 grudnia 2015 r.

PROBLEM

Spółka jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem VAT i prowadzi działalność zarówno opodatkowaną, jak i zwolnioną z VAT. Wkrótce zamierza zawrzeć umowę partnerską w celu wspólnej realizacji projektu dotyczącego rozwoju ekonomii społecznej w regionie poprzez świadczenie usług służących powstawaniu nowych oraz poprawie rentowności istniejących przedsiębiorstw społecznych.

W ramach projektu będą realizowane cztery typy działań: świadczenie profilowanych usług doradczych, edukacyjnych i biznesowych, wsparcie dla osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, świadczenie na poziomie lokalnym usług animacyjnych służących rozwojowi organizacji obywatelskich, partycypacji społecznej i usług inkubacyjnych oraz wsparcie działań w zakresie poszukiwania i wdrażania zidentyfikowanych długookresowych źródeł finansowania podmiotów ekonomii społecznej.

Spółka w wyniku realizacji ww. projektu nie uzyska żadnych przychodów opodatkowanych ani też uzyskane przy realizacji efekty nie będą służyć spółce do wykonywania czynności opodatkowanych VAT.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane