statystyki

Nie każda polisa jest odliczana tylko do limitu 20 tys. euro

autor: Jolanta Rajewska14.10.2015, 07:29; Aktualizacja: 14.10.2015, 08:27
Nowe banknoty 10 euro

Spór z fiskusem toczył się o to, czy spółka może zaliczać do kosztów podatkowych całą wartość czynszu dzierżawnego i opłaty serwisowej bez uwzględniania ograniczeń dotyczących składki na ubezpieczenie samochodu osobowego, wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 49 ustawy o CITźródło: Materiały Prasowe

Wkalkulowana w wartość czynszu dzierżawy i opłaty serwisowej składka na ubezpieczenie samochodu nie podlega ograniczeniom w zaliczaniu do kosztów podatkowych – orzekł WSA w Gdańsku.

Chodziło o spółkę dzierżawiącą samochody osobowe od podmiotów zewnętrznych. Zgodnie z umową uiszczała ona czynsz dzierżawny i opłaty serwisowe. W wartość ponoszonych opłat wkalkulowane było także ubezpieczenie za te pojazdy.

Spór z fiskusem toczył się o to, czy spółka może zaliczać do kosztów podatkowych całą wartość czynszu dzierżawnego i opłaty serwisowej bez uwzględniania ograniczeń dotyczących składki na ubezpieczenie samochodu osobowego, wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 49 ustawy o CIT. Przepis ten nie pozwala zaliczać do kosztów podatkowych składek na ubezpieczenie auta osobowego w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej pozostaje równowartość 20 tys. euro (przeliczona na złote według kursu średniego euro ogłaszanego przez NBP z dnia zawarcia umowy ubezpieczenia) w wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane