statystyki

Alimenty mogą pozbawić ulgi rehabilitacyjnej

autor: Mariusz Szulc17.03.2015, 20:00
dług, pieniądze, portfel

Zarówno alimenty, jak i zasiłek pielęgnacyjny są wolne od PIT.źródło: ShutterStock

Roczny dochód niepełnosprawnego dorosłego dziecka nie może przekroczyć 9120 zł. Do tego limitu wliczają się także świadczenia alimentacyjne i zasiłek pielęgnacyjny, nawet gdy wpływają na konto rodzica – orzekł WSA w Szczecinie.

Wyrok dotyczy podatniczki, która na swoje konto w banku dostawała alimenty płacone przez ojca ich niepełnosprawnego syna. Naczelnik urzędu skarbowego stwierdził, że wprawdzie wpływają one na konto matki, ale są dochodem syna. Ma on prawo dysponować nimi w dowolny sposób, np. finansować z nich zabiegi medyczne albo zlecić, by wpływały na inny rachunek bankowy. A skoro przekroczyły w ciągu roku 9120 zł, to matka nie ma prawa do ulgi rehabilitacyjnej.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Emeryt(2015-03-17 20:48) Zgłoś naruszenie 00

    Jak daleko posuną się jeszcze WSA będące w rzeczywistością instancją popierającą i przyklepującą bandyckie metody fiskusa? A już wpływ alimentów na ulgę rehabilitacyjną to jest jakieś kosmiczne nieporozumienie. Bo czy zdrowy ma prawo do ulgi rehabilitacyjnej?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane