statystyki

Limuzynę można wynająć bez kasy fiskalnej. Decyduje wysokośc obrotu

autor: Mariusz Szulc12.03.2015, 07:36; Aktualizacja: 12.03.2015, 08:35
limuzyna

Mężczyzna uważał, że nie dotyczą go wyjątki wymienione w par. 4 rozporządzenia, przewidziane m.in. dla usług przewozu osób oraz ich bagażu podręcznego taksówkamiźródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który wypożycza luksusowy samochód na imprezy okolicznościowe, nie musi używać kasy rejestrującej, dopóki jego obrót nie przekroczy 20 tys. zł rocznie – potwierdził dyrektor katowickiej izby.

Chodziło o informatyka, który od początku 2015 r. planował rozszerzyć zakres swojej działalności gospodarczej. Chciał wynajmować luksusową limuzynę na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe (śluby, wesela, chrzciny itp.). Zakładał, że jego klientami będą głównie osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Samochód miał być wynajmowany z kierowcą lub bez.

Mężczyzna uważał, że nie musi mieć kasy począwszy już od pierwszego wynajmu. Był zdania, że będzie miał taki obowiązek dopiero, gdy jego obrót na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej przekroczy 20 tys. zł rocznie. Powołał się na par. 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia ministra finansów z 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. 2014 poz. 1544).

Mężczyzna uważał, że nie dotyczą go wyjątki wymienione w par. 4 rozporządzenia, przewidziane m.in. dla usług przewozu osób oraz ich bagażu podręcznego taksówkami.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane