statystyki

Ordynacja podatkowa: Rząd zwleka z przyjęciem klauzuli antyabuzywnej

autor: Agnieszka Pokojska24.02.2015, 07:28; Aktualizacja: 24.02.2015, 09:06
Podatki

W dzisiejszym porządku obrad rządu w ogóle nie przewidziano takiego punktu. Z poprzednich, styczniowych posiedzeń Rady Ministrów też spadał.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nalega, aby Rada Ministrów rozpatrzyła w końcu projekt dużej nowelizacji ordynacji podatkowej

W dzisiejszym porządku obrad rządu w ogóle nie przewidziano takiego punktu. Z poprzednich, styczniowych posiedzeń Rady Ministrów też spadał.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2015-02-24 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Rząd poprawia mądrze ,aby Państwo Polskie było przyjazne dla ludu i firm nie tylko w sloganach przed wyborczych , aby młodzi nie uciekali za granicę do UE (WB,Niemcy ,Belgia, France) o tu płaciliby PDOF,VAT,CIT- firm ,ZUS itp.Aby Państwo RP autentycznie dbało o biznes własnych firm, które dają 60 % miejsc pracy w RP (nie niszczyło ich biurokracją i nadmiernym fiskalizmem CITem od dochodów 19+19%=38% ? !!! , PDOF brak kwot wyższych wolnych od podatku , ZUSem niszczącym małe firmy itp), a pobłażliwe było dla korporacji zagranicznych odpływy dochodu kapitału do rai podatkowych za 1-2%(banki,Hipermarkety , Centrale ubezp. itp, które wtedy są uprzywilejowane 2 razy > raz płacąc niższe podatki 19 razy mniej i mając monopol na niektóre usługi ,dostawy >korporacje dostawy aut, sprzętu HP i inne.
    inny kom.DGP
    Kto stał pod budką z piwem lub zaczynał pracę nabuzowany po balandze,często go za to wyrzucali,miał przerwy w pracy i płaceniu ZUS, teraz chce równiej em. z tym np. co pracował na 1 /1/2 etatu płacił wyższe składki do ZUS,PDOF przez 40-45 lat ? Inną sprawą jest zaniżanie (okradanie przez ZUS wypracowanych realnych em. przez lud ,bo inną realną em. miał w dniu odejścia, a teraz ? Niech przeliczy np. ze średniej wtedy krajowej 60% a teraz po 10 latach np. 4000zł czy dostaje 60% czyli =2400zł. Waloryzacja i wskaźniki zmieniane infl.+ tylko 20 % wzrostu płac !!!,tu od razu się dołuje lud na przestrzeni 10 lat. Takie uszczęśliwiane kreuje Rząd nie gwarantując realnego wzrostu do poziomu aktualnych płac i cen,do poziomu w jakim odchodził na em. Jak państwo jest przez tych, na wszystkie strony jest rozkradane poprzez niebotyczne pensje kontraktowe (wymysły , aby taki wepchany partyjniak-koleś do Spółki SP , zarabiał systemikiem kontraktów dla kolesi,odpraw miln. pensji po 100 tys.(za co ,że puści za pół roku tą firmę z torbami ?bez żadnych dotkliwych konsekwencji ?) zarabiał więcej niż Prezydent, Premier,minister > to jest postawione na głowie !!! Władza niech się nie obżera za nasze ośmiorniczkami ,policzkami byczymi, kawiorem , nabija sobie kasę kilometrówkami, przekrętami, kontraktami niebotycznym nawet do 200 tys.,pensyjkami z sufitu,odprawami miln. itp ( w nagrodę za noszenie teczki za szefem), a weźmie się za uczciwe porządkowanie RP , a starczy na wszystko wojsko, policję, służbę zdrowia (szpitale, właściwe ulgi leków w aptekach szczególnie emerytom ) , na stosowne wypracowane em. dla ludu, wypracowane ,naleźne nie za darmo itp. Tego oczekuje lud ,nie bicia piany przed wyborami !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane