statystyki

Ordynacja podatkowa: Rząd zwleka z przyjęciem klauzuli antyabuzywnej

autor: Agnieszka Pokojska24.02.2015, 07:28; Aktualizacja: 24.02.2015, 09:06
Podatki

W dzisiejszym porządku obrad rządu w ogóle nie przewidziano takiego punktu. Z poprzednich, styczniowych posiedzeń Rady Ministrów też spadał.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów nalega, aby Rada Ministrów rozpatrzyła w końcu projekt dużej nowelizacji ordynacji podatkowej

W dzisiejszym porządku obrad rządu w ogóle nie przewidziano takiego punktu. Z poprzednich, styczniowych posiedzeń Rady Ministrów też spadał.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • sn(2015-02-24 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Rząd poprawia mądrze ,aby Państwo Polskie było przyjazne dla ludu i firm nie tylko w sloganach przed wyborczych , aby młodzi nie uciekali za granicę do UE (WB,Niemcy ,Belgia, France) o tu płaciliby PDOF,VAT,CIT- firm ,ZUS itp.Aby Państwo RP autentycznie dbało o biznes własnych firm, które dają 60 % miejsc pracy w RP (nie niszczyło ich biurokracją i nadmiernym fiskalizmem CITem od dochodów 19+19%=38% ? !!! , PDOF brak kwot wyższych wolnych od podatku , ZUSem niszczącym małe firmy itp), a pobłażliwe było dla korporacji zagranicznych odpływy dochodu kapitału do rai podatkowych za 1-2%(banki,Hipermarkety , Centrale ubezp. itp, które wtedy są uprzywilejowane 2 razy > raz płacąc niższe podatki 19 razy mniej i mając monopol na niektóre usługi ,dostawy >korporacje dostawy aut, sprzętu HP i inne.
    inny kom.DGP
    Kto stał pod budką z piwem lub zaczynał pracę nabuzowany po balandze,często go za to wyrzucali,miał przerwy w pracy i płaceniu ZUS, teraz chce równiej em. z tym np. co pracował na 1 /1/2 etatu płacił wyższe składki do ZUS,PDOF przez 40-45 lat ? Inną sprawą jest zaniżanie (okradanie przez ZUS wypracowanych realnych em. przez lud ,bo inną realną em. miał w dniu odejścia, a teraz ? Niech przeliczy np. ze średniej wtedy krajowej 60% a teraz po 10 latach np. 4000zł czy dostaje 60% czyli =2400zł. Waloryzacja i wskaźniki zmieniane infl.+ tylko 20 % wzrostu płac !!!,tu od razu się dołuje lud na przestrzeni 10 lat. Takie uszczęśliwiane kreuje Rząd nie gwarantując realnego wzrostu do poziomu aktualnych płac i cen,do poziomu w jakim odchodził na em. Jak państwo jest przez tych, na wszystkie strony jest rozkradane poprzez niebotyczne pensje kontraktowe (wymysły , aby taki wepchany partyjniak-koleś do Spółki SP , zarabiał systemikiem kontraktów dla kolesi,odpraw miln. pensji po 100 tys.(za co ,że puści za pół roku tą firmę z torbami ?bez żadnych dotkliwych konsekwencji ?) zarabiał więcej niż Prezydent, Premier,minister > to jest postawione na głowie !!! Władza niech się nie obżera za nasze ośmiorniczkami ,policzkami byczymi, kawiorem , nabija sobie kasę kilometrówkami, przekrętami, kontraktami niebotycznym nawet do 200 tys.,pensyjkami z sufitu,odprawami miln. itp ( w nagrodę za noszenie teczki za szefem), a weźmie się za uczciwe porządkowanie RP , a starczy na wszystko wojsko, policję, służbę zdrowia (szpitale, właściwe ulgi leków w aptekach szczególnie emerytom ) , na stosowne wypracowane em. dla ludu, wypracowane ,naleźne nie za darmo itp. Tego oczekuje lud ,nie bicia piany przed wyborami !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane