3 tys. zł będzie musiał zapłacić mieszkaniec Trzebiatowa za udział w nielegalnych zagranicznych zakładach wzajemnych w internecie.

Taką karę grzywny nałożył na niego Sąd Rejonowy w Gryficach. To konsekwencja złamania ustawowego zakazu udziału w grach hazardowych w internecie, za co grożą wysokie kary nawet na milionowe kwoty, więzienie albo obie te kary łącznie. Sądy ustalając sankcję biorą pod uwagę : stopień społecznej szkodliwości czynu, motywację i sposób zachowania sprawcy (25 listopada 2014 r. sygn. akt II K 606/14 RKS 682/2014)

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej, wspomniany wyrok to pierwszy w sprawie prowadzonej przez szczeciński urząd celny, dotyczącej ok. 17 tys. polskich obywateli, którzy wzięli udział w nielegalnych grach hazardowych urządzanych przez zagraniczne firmy hazardowe na terytorium Polski.
Konsekwencji nie muszą się obawiać tylko uczestnicy zakładów wzajemnych, na które organizatorzy posiadają stosowne licencje. Lista podmiotów działających legalnie jest dostępna na stronie internetowej www.mf.gov.pl.