statystyki

Ustawa antyhazardowa: Pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek

autor: Mariusz Szulc03.12.2014, 07:20; Aktualizacja: 03.12.2014, 08:02
W ostatnich latach pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek na automatach, np. wykorzystanie symulatorów do gier oraz terminali zwanych kioskami internetowymi.

W ostatnich latach pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek na automatach, np. wykorzystanie symulatorów do gier oraz terminali zwanych kioskami internetowymi.źródło: ShutterStock

- Organizatorzy zmieniają sposób działania. Oferują symulatory do gier, które faktycznie funkcjonują jako substytut popularnych jednorękich bandytów - mówi Włodzimierz Wołczew.

Jak wygląda na Śląsku likwidacja punktów, w których znajdują się automaty do gier, działające niezgodnie z ustawą antyhazardową?

Jeszcze w połowie grudnia 2009 r. na terenie woj. śląskiego funkcjonowało w oparciu o wydane zezwolenia na mocy wcześniejszych przepisów ponad 8,3 tys. automatów o niskich wygranych. Obecnie, czy to przez działania kontrolne naszych funkcjonariuszy, czy też z powodu wygaśnięcia zezwoleń bądź wycofania się przedsiębiorców z rynku, takich urządzeń jest mniej niż 100. Można więc stwierdzić, że problem automatów niespełniających wymogów ustawy o grach hazardowych na terenie woj. śląskiego został rozwiązany.

Jaki rodzaj nielegalnego hazardu daje się obecnie we znaki śląskim celnikom?


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane