statystyki

Od 2015 roku wszyscy lekarze, fryzjerzy i kosmetyczki z kasami fiskalnymi

autor: Agnieszka Pokojska13.11.2014, 07:40; Aktualizacja: 13.11.2014, 07:42
Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł.

Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł.źródło: ShutterStock

Od 2015 r. wszyscy lekarze, dentyści, fryzjerzy i kosmetyczki będą musieli stosować kasy fiskalne, niezależnie od wysokości swojego obrotu – wynika z opublikowanego już rozporządzenia ministra finansów.

Dziś świadczący takie usługi nie muszą ewidencjonować obrotu, jeśli w trakcie roku nie przekroczy on 20 tys. zł (chodzi o sprzedaż na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej). Z takiego zwolnienia będą mogli korzystać już tylko do końca lutego 2015 r.

Obowiązek stosowania kas, bez względu na wielkość obrotu, obejmie także podatników świadczących usługi w zakresie:

● naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania),


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • cudowny i uczciwy?(2014-11-13 11:31) Zgłoś naruszenie 10

    NO I BARDZO DOBRZE, BO LEKARZE BIORĄ PO 100-200zł za 5-15 minut konsultacji i się bogacą bez wpłayy do Państwa - chore. A później mówią że lekarz to cudowny człowiek...

    Odpowiedz
  • k(2014-11-14 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    20 tys. zł na rzecz osób nieprowadzących działalności gospodarczej, ok. 1700/miesiac taka forsa...! i jeszcze żeby niektórzy zapłacili człowiekowi, może na m(2) działki lub lub kilka albo innej nieruchomości starczy w tym zakup tej kasy-złomu lub plastiku, zus , inne opłaty mieszkaniowe, media itd., bo coraz więcej i wyższe, apeluje do parlamentu, decydentów, popleczników tych pomysłów, by niezwłocznie podali się do dymisji, zrzekli wszelkich fuch, oddali wszelkie służbowe bryki, przywileje darmowych przejazdów itp., to samo nakazali innym i podobnym milionerom jeśli mają odrobinę honoru, są katolikami lub innego wyznania, nawet ateistami, itp. !

    Odpowiedz
  • A co z adwokatami?(2014-11-13 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    A adwokaci co, święte krowy?

    Odpowiedz
  • damian(2014-11-15 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    W dalszym ciagu nie ma wzmianki o kasach fiskalnych w kosciolach ,tam jest z czego sie rozliczac lapowki za chszty,komunie ,biezmowania ,sluby,pogrzeby ,codzienne zucanie na tace to wszystko ,kazda zlotowka rzucona w kosciele powinna przeleciec przez kase fiskalna i wystawic odpowiedni podatek od kwoty

    Odpowiedz
  • wynalazca(2014-11-17 02:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe, i co z tego że umieścimy kasy fiskalne wszędzie jak i tak pieniądze które idą do budżetu są marnowane na bzdety urzędnicze i chaty dla gryzipiórków i tak w kółko, tylko szara strefa jest najbardziej ekonomicznym i sprawiedliwym systemem

    Odpowiedz
  • do cudowny i uczciwy?(2014-11-13 23:57) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie bierzesz paragonu - chociaż dzięki Styropianowcom i tak sobie nie odliczysz od podatku.
    A może należało zostać lekarzem i też byś się bogacił.
    Może nie zauważyłeś, ale Styropianowcy zlikwidowali zawód lekarza - teraz są świadczeniodawcy, którym NFZ zabrania wykonywania właściwych procedur medycznych pod groźbą kar finansowych.
    I na koniec: dlaczego lekarz prowadzący działalność gospodarczą (bo decyzją Styropianowców lekarz nie wykonuje wolnego zawodu, lecz jest przedsiębiorcą ?!) , nie może być płatnikiem VAT, skoro inni mogą ?

    Odpowiedz
  • grzegoz(2014-12-30 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Cos mi sie zdaje ze bedzie po nowym roku piata fala emigracji z polski

    Odpowiedz