Ustawa deregulacyjna: Od stycznia ciężej dłużnikom

30.11.2012, 17:48; Aktualizacja: 30.11.2012, 17:56

Od przyszłego roku dłużnicy, którzy nie płacą w terminie faktur muszą szykować się na dotkliwe skutki w podatkach. Dotyczy to zarówno VAT-u jak i podatków dochodowych. Wczoraj Senat przyjął bez poprawek tzw. III ustawę deregulacyjną. Dzisiaj podpisał ją już Prezydent i jest już opublikowana w Dzienniku Ustaw.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • okradziony przez państwo(2012-12-31 04:28) Zgłoś naruszenie 00

    nie można wprowadzić ulgi za złe długi jeśli dłużnik jest w stanie upadłości, czyli państwo znów nas okradło !!! nie dość że nie dostałem pieniędzy to muszę zapałcić vat to jest bandyctwo, nie pójde już głosować NIGDY !!!

    Odpowiedz
  • co za bzdury(2012-12-01 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    nie jest opublikowana w dzienniku ustaw

    Odpowiedz
  • Egon(2012-12-03 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby prawo w Polsce zaczęło działać wstecz? Jeżeli ma obowiązywać od nowego roku to dlaczego dotyczy faktury wystawione wcześniej?

    Odpowiedz
  • ok(2012-12-02 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    dziękuję i przepraszam

    Odpowiedz
  • adam(2012-12-04 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    kolego grey moim zdaniem to dobra ustawa, z tego co tu czytam, gdyż wymusza aby płacono za wykonaną usługę oszustów, którzy biorą usługę lub towar i nie zamierzają płacić lub też zamierzają ale w niewiadomym terminie. Wiele firm już poszło z torbami przez niezapłacone faktury. Dłużnikiem można się stać na wiele sposobów ale gdy twoim planem jest wziąć towar lub usługę i nie zapłacić to już chamstwo, z którym trzeba walczyć i ta ustawa wychodzi naprzeciw. Tak na pierwszy rzut oka to wygląda przynajmniej.

    Odpowiedz
  • grey(2012-12-03 19:08) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle państwo pod pozorem "pomocy" wyszło na swoje. wierzyciel nie obniży przychodu, a dłużnik nie zaliczy w koszty. obaj zapłacą podatek dochodowy od tych samych pieniędzy a państwo zgarnie podwójny dochód. oczywiście kiedyś tam się to może wyrówna, ale efekt początkowy to radykalne przyspieszenie wpływów do SP i dodatkowe pogorszenie sytuacji dłużników. więcej upadłości i zatorów płatniczych? taki będzie pierwszy skutek tych "deregulacji"

    Odpowiedz