Od 1 stycznia 2013 roku zmieniają się przepisy dotyczące fakturowania

autor: Łukasz Zalewski24.10.2012, 07:15; Aktualizacja: 24.10.2012, 08:15
Faktura, podatki

Faktura, podatkiźródło: ShutterStock

Przedsiębiorców czeka rewolucja dotycząca fakturowania. Duża część przepisów podatkowych zmieni się już od 1 stycznia 2013 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • X Xx(2012-10-24 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, jak zwykle zmiany kosmetyczne, i niewiele wprowadzające do "życia". Zmiany te dotyczą tylko dużych firm i przedsiębiorstw, które i tak jakoś sobie próbują radzić. Mali i mikro przedsiębiorcy są dalej w ciemnej d...ie, a miało być tak pięknie !!!

    Odpowiedz
  • Anna(2012-10-24 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu dadzą po tyłku przedsiębiorcom.

    Odpowiedz
  • Stanisław(2012-10-24 13:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest tak źle drogi Panie... Jako przedsiębiorca z nadzieją patrzę na metodę kasową. Podatek mogę płacić, ale pod warunkiem, że mi kontrahent ureguluje należności.

    Odpowiedz
  • do 3 - czytaj i myśl(2012-10-24 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie tu jest o zmianie metody z memoriałowej na metodę kasową ... ?
    Póki co : obowiązek podatkowy powstanie szybciej niż bylo dotychczas, bo
    już ... z chwilą dostawy lub wykonania usługi

    Odpowiedz
  • Stanisław(2012-10-24 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    O metodzie kasowej trąbi się od miesiąca

    Odpowiedz
  • alejaja(2012-10-24 14:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Pana Stanisława
    Panie Stanisławie : W przypadku VAT-u metoda kasowa funkcjonuje już od dawna. A niby co istotnego zmieni się w dochodówce, skoro już w momencie sprzedaży lub dostawy będzie obowiązek podatkowy.

    Odpowiedz
  • a(2012-10-24 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Stanisławie ile ma pan lat że pan wierzy w trąbienie?

    Odpowiedz
  • z US(2012-10-25 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    Metoda kasowa jest cały czas, ale niewiele podmiotów z niej korzysta.

    Odpowiedz
  • Raf(2012-10-25 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    A jak to sie ma do dyrektywy 112 - bo tak troche jakby nijak do art. 64-66.

    Odpowiedz
  • 1(2012-10-25 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    chyba ich pogibało całkowicie jak mam mieć w programie księgowym wszystko odnośnie umów z kontrahentem, zamówień to co to ma być za pragram?

    Odpowiedz
  • towar(2012-10-25 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    metodę kasową nalezy wprowadzić dla sieci handlowych , które zamiast płacic za towar lokuja pieniądze w bankach na lokatach terminowych. Wprowadzenue dla nich metody kasowej sprawiłoby . że lawina pieniędzy popłynęłaby do gospodarki

    Odpowiedz
  • księgowa(2012-10-25 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    ten artykuł to bla bla bla . Żadnych treści tylko literówka

    Odpowiedz
  • tk(2012-10-25 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle jeszcze wszystko się miesza. W tabelce mamy napisane,że faktury zbiorcze od 01 lipca a powyżej tabelki link do artykułu, w którym pisze faktury zbiorcze od 1 stycznia - bądź tu mądrym...

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2012-10-26 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany wszelkie powinny wczesniej prowadzone byc szkolenia nieodpłatne przez ministerswo które wprowadza,bo wazne żeby posłuchać a nie za wiedzę płacić Firmy nie stac na szkolenia ,dobrze że trzymaja jeszcze pracowników ale jak długo będzie frima jeszcze prosperowala w dzisiejszych czasach jeden Bóg wie !

    Odpowiedz
  • Tomasz(2013-01-04 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    "Na dodatek aplikacje muszą uwzględniać zarówno stare, jak i nowe zasady fakturowania, ponieważ np. korektę faktury z listopada 2012 r. trzeba będzie wystawić zgodnie z zasadami obowiązującymi w momencie wystawienia faktury pierwotnej."

    to chyba błąd.
    jak to się ma do par. 2 ust. 2 "do wystawiania faktur korygujących oraz faktur będących duplikatami do faktur wystawionych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia oraz wystawionych zgodnie z ust. 1 stosuje się przepisy rozporządzenia zmienianiego w par. 1, w BRZMIENIU NADANYM NINIEJSZYM ROZPORZĄDZENIEM" - CO OZNACZA, ŻE DUPLIKATY I KOREKTY DO OKRESÓW PRZESZŁYCH WG NOWYCH ZASAD, a nie starych.

    Dz.U. 2012.1428

    Odpowiedz