Zmienione przepisy ułatwią wystawianie e-faktur. Nie trzeba będzie już mieć na ich wysyłanie pisemnej zgody odbiorcy. Wystarczy akceptacja ustna albo nawet samo opłacenie należności
Zmienione przepisy ułatwią wystawianie e-faktur. Nie trzeba będzie już mieć na ich wysyłanie pisemnej zgody odbiorcy. Wystarczy akceptacja ustna albo nawet samo opłacenie należności
Podatnik zamierza od nowego roku wystawiać faktury elektroniczne. Czy powinien umieszczać na nich takie same dane jak na fakturach papierowych? Czy zawsze trzeba podawać np. adres nabywcy?
Firma ma pisemne akceptacje niektórych odbiorców na otrzymywanie faktur elektronicznych. Czy od nowego roku będzie musiała jeszcze raz uzyskać ich zgodę?
Przedsiębiorca stara się śledzić zmiany w podatkach, aby prawidłowo wypełnić swoje obowiązki. Słyszał, że wejście w życie nowelizacji ustawy o VAT zostało przesunięte na 1 stycznia 2014 r. Czy zatem coś się zmieni w fakturowaniu już w 2013 r.?
Podatnik zamierza skorzystać po Nowym Roku z możliwości przesyłania faktur elektronicznych. Czy będzie mógł to zrobić, nie prosząc wcześniej odbiorcy o zgodę?
Nowe przepisy wprowadzają pojęcie kontroli biznesowych. Mają one zapewnić fakturom autentyczność pochodzenia i integralność treści. Czy takie kontrole są niezbędne przy wysyłaniu e-faktur?
Przedsiębiorca będzie chciał po nowym roku wysyłać faktury w formie elektronicznej. Czy będzie mógł je przesłać e-mailem?
Podatnik chciałby przechowywać faktury elektroniczne na zewnętrznym serwerze. Czy będzie taka możliwość?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak od nowego roku należy przesyłać faktury elektroniczne
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama