Zmiany w VAT: Zobacz, jakie rozwiązania zaczną obowiązywać w 2013 roku

21.09.2012, 13:06; Aktualizacja: 08.11.2012, 09:47
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Ułatwienia w zakresie fakturowania, uproszczony sposób rozpoznawania obowiązku podatkowego, ale z drugiej strony utrzymanie obecnego, bardzo niskiego limitu prezentów, które można przekazać bez VAT, czy podwyższenie stawek na niektóre produkty takie są efekty uzgodnień projektu ustawy o zmianie w VAT, które zaczną obowiązywać w 2013 roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Tax Care
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • a(2012-09-27 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    czyli co?

    Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2012-09-28 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Niech osoba, która pisała ten tekst nie zabiera się już nigdy za pisanie. Ani czytać, ani zrozumieć się tego nie da, koszmar.

    Odpowiedz
  • młodsza księgowa(2012-10-10 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    podzielam wszystkie opinie

    Odpowiedz
  • młodsza(2012-10-10 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    i cieszę się, że nie tylko ja niewiele z tego rozumiem

    Odpowiedz
  • juz nie za PO(2012-10-06 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ble, ble, ble! Tak uprościć, aby już nikt z tego nic nie zrozumiał! Ale reforma, ale udogodnienia dla podatników!

    Odpowiedz
  • grosz(2012-10-07 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    nie wiem,nie rozumiem!!! kto to pisal??

    Odpowiedz
  • podatnik(2012-10-02 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    dokładnie, czyli nic nowego. Nikt nic nie wie, wszystko jest niejasne i każdy może to interpretować po swojemu. A potem fiskus się cieszy, bo jego interpretacja jest odmienna od interpretacje podatnika.A jakie są tego konsekwencje to każdy już sam wie... kara, i łatanie dziury budżetowej.

    Odpowiedz
  • księgowa nie amatorka(2012-10-10 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    kolejne brednie na potrzebę chwili . Miernota pisała , która w zyciu nie rozliczała żadnego vatu . Szkoda sobie zawracać głowę , to bez sensu kretyństwa Rostowskiego i Tuska . No przecież trzeba zatkać niesmak po aferzystach , to manipulują w vat . Może ich szlag trafi i w końcu będzie jakieś prawo logiczne .

    Odpowiedz
  • pol(2012-10-03 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Fakt z tego tekstu nic nie można zrozumieć

    Odpowiedz
  • m(2012-10-04 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    A miało być prościej , te zmiany w ustawach mnie w...ja

    Odpowiedz
  • starszy(2012-10-24 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    A przecież pan Donald obiecał wymagalność rozliczenia VATu po otrzymaniu zapłaty za towar/usługę... Z artykułu wynika, że skarb państwa zamierza nadal niszczyć uczciwych przedsiębiorców chroniąc jednocześnie złodziei, którzy nie wywiązują się z obowiązku zapłaty dostawcy. Chory, porąbany kraj, chora władza gnojąca swoich uczciwych obywateli, chore prawo.

    Odpowiedz
  • działalność od 1982(2012-11-06 07:21) Zgłoś naruszenie 00

    nie jestem księgową ale płacę VAT i wystawiam faktury.I nie wiem po jakie licho zaglądam rano do GP.

    Odpowiedz
  • Anna(2012-12-10 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    A ja jestem księgową z 30 letnim doświadczeniem i drżę co roku co nowego i 'łatwego' znów wymyślą i niestety nawet nie łudzę się i nie liczę na jakieś ułatwienia, przecież to musi być mocno zagmatwane bo co by kontrole robiły.

    Odpowiedz
  • bacia(2013-02-28 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    Bełkot, bełkot jeszcze raz bełkot. Takim mądralom odebrać prawo pisania takich artykułów.

    Odpowiedz