Przed wpłatą PIT, CIT i VAT w 2020 r. trzeba wygenerować mikrorachunek

autor: Agnieszka Pokojska16.12.2019, 07:00; Aktualizacja: 16.12.2019, 18:24
Na mikrorachunek nie będzie można wpłacać budżetowych należności z innych tytułów niż PIT, CIT i VAT, czyli np. z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatku od spadków i darowizn, akcyzy, podatków i opłat lokalnych.

Na mikrorachunek nie będzie można wpłacać budżetowych należności z innych tytułów niż PIT, CIT i VAT, czyli np. z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatku od spadków i darowizn, akcyzy, podatków i opłat lokalnych.źródło: ShutterStock

Każdy podatnik i płatnik będzie od 1 stycznia 2020 r. wpłacał PIT, CIT i VAT na jedno indywidualne konto. Trzeba je samemu wygenerować. Do tej pory zrobiło tak zaledwie 226,7 tys. podatników

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • onika(2019-12-30 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny bubel Polski ,po co? i dlaczego na ten wygenerowany rachunek ONI nam nie beda zwracać tylko na znowu inny Ludzie co wy wyprawiacie z tą Polska????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA (2019-12-17 21:40) Zgłoś naruszenie 21

    Z lekka tylko dodam , że mikro rachunki w zaprzyjaźnionych bankach , dla swoich podatników , element samorządowy stosuje od lat ... Oczywiście większość dymanych nic o tym nie wie . A zasada jest jedna : podatnik wpłaca podatek poborcy podatkowemu , a nie na swoje konto ... , albo jakiemuś paysrelowi , na ten przykład ...

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-12-16 20:50) Zgłoś naruszenie 20

    Tzw. skarbówka sprezentowała bankom - hurtowo - kolejnych klientów .... , znaczy , tych samych , tyle że z kolejnymi rachunkami .... Nie zdziwimy się , jeśli jakiś Paysrel POłoży łapkę na tym geszefcie ... A następnie zbankrutuje ... Bo tak to jest pomyślane ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teraz pan Banaś będzie mógł was kontrolować w dowo(2019-12-16 20:09) Zgłoś naruszenie 20

    Teraz pan Banaś będzie mógł was kontrolować w dowolnym momenciePan Morawiecki zadowolony z uszczelniania wszyscy będą na widelcu W jednej bazie i w dowolnym momencie będzie mocno podatnika dociążyć

    Odpowiedz
  • Wogo(2019-12-16 18:34) Zgłoś naruszenie 50

    Nic nie generujemy=tworzymy tylko sprawdzamy jaki jest numer.

    Odpowiedz
  • kuku(2019-12-16 14:55) Zgłoś naruszenie 71

    onet nie posiada zbyt lotnych dziennikarzy wiec trzeba wybaczyc im indolencje

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • armiaTrolli(2019-12-16 11:52) Zgłoś naruszenie 150

    rEDAKTOR nierzetelny - clickbajt w pełnej krasie

    Odpowiedz
  • Redaktor naczelny (2019-12-16 11:43) Zgłoś naruszenie 340

    Wstyd dla tak poważnego tytułu jak Gazeta Prawna pisać artykuły tak mylące, mijające się z prawdą!!!!! Strona MF służy do sprawdzenia numeru swojego mikrorachunku, nic musimy go "wygenerować" sobie do końca roku bo inaczej nie będziemy mieli!!! Redaktor w dyby i kara na dupocaście!!!

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-12-16 11:07) Zgłoś naruszenie 143

    Kto nie wygeneruje do końca roku zostanie uznany za winnego popełnienia "zbrodni VATowskiej"

    Odpowiedz
  • Rar(2019-12-16 09:25) Zgłoś naruszenie 250

    Tytuł fatalny. Sugeruje że ostatnia szansa na założenie.

    Odpowiedz
  • podatnik(2019-12-16 07:38) Zgłoś naruszenie 141

    "Na utworzenie własnego numeru (mikrorachunku) są jeszcze ponad dwa tygodnie." - to znaczy, że po trzech tygodniach nie będzie go już można wygenerować?????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Karol(2019-12-16 07:34) Zgłoś naruszenie 282

    na grzyba to??? Przecież PESEL nie zmienia się, czy mieszkamy w Warszawie, czy przeprowadzamy się do innego miasta. Znowu obywatel ma łatać dziury w bałaganie US?????Ile kasy poszło już na informatyzacje ZUS, US????

    Odpowiedz