statystyki

Ceny transferowe. Po zmianach w prawie przyszedł czas na praktykę

autor: Mariusz Szulc02.12.2019, 08:57; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:58
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Ministerstwo Finansów rozpatruje obecnie ok. 150 wniosków o uprzednie porozumienia cenowe (ang. advanced pricing agreements – APA). Nie można jednak wykluczyć, że w grudniu spłyną kolejne, bo złożone jeszcze w 2019 r. mogą pozwolić na zaliczenie całości ubiegłorocznych wydatków na usługi niematerialne nabyte od podmiotów powiązanych.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów rozpatruje obecnie ok. 150 wniosków o uprzednie porozumienia cenowe (ang. advanced pricing agreements – APA). Nie można jednak wykluczyć, że w grudniu spłyną kolejne, bo złożone jeszcze w 2019 r. mogą pozwolić na zaliczenie całości ubiegłorocznych wydatków na usługi niematerialne nabyte od podmiotów powiązanych.

Poinformowała o tym Joanna Pietrasik, dyrektor departamentu cen transferowych i wycen w Ministerstwie Finansów, podczas ubiegłotygodniowej konferencji dotyczącej cen transferowych, zorganizowanej przez firmę doradczą Crido.

O tym, że warto pospieszyć się do końca grudnia 2019 r. ze składaniem wniosków o APA, pisaliśmy w artykule „Można jeszcze uratować ubiegłoroczne koszty” (DGP nr 230/2019). Poinformowaliśmy też wówczas o obowiązującej od 29 listopada br. ustawie o rozstrzyganiu sporów zbiorowych dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (Dz.U. z 2019 r., poz. 2200).


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane