statystyki

Ceny transferowe. Po zmianach w prawie przyszedł czas na praktykę

autor: Mariusz Szulc02.12.2019, 08:57; Aktualizacja: 02.12.2019, 08:58
kalkulator, podatki, księgowość, biznes, praca

Ministerstwo Finansów rozpatruje obecnie ok. 150 wniosków o uprzednie porozumienia cenowe (ang. advanced pricing agreements – APA). Nie można jednak wykluczyć, że w grudniu spłyną kolejne, bo złożone jeszcze w 2019 r. mogą pozwolić na zaliczenie całości ubiegłorocznych wydatków na usługi niematerialne nabyte od podmiotów powiązanych.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów rozpatruje obecnie ok. 150 wniosków o uprzednie porozumienia cenowe (ang. advanced pricing agreements – APA). Nie można jednak wykluczyć, że w grudniu spłyną kolejne, bo złożone jeszcze w 2019 r. mogą pozwolić na zaliczenie całości ubiegłorocznych wydatków na usługi niematerialne nabyte od podmiotów powiązanych.

Poinformowała o tym Joanna Pietrasik, dyrektor departamentu cen transferowych i wycen w Ministerstwie Finansów, podczas ubiegłotygodniowej konferencji dotyczącej cen transferowych, zorganizowanej przez firmę doradczą Crido.

O tym, że warto pospieszyć się do końca grudnia 2019 r. ze składaniem wniosków o APA, pisaliśmy w artykule „Można jeszcze uratować ubiegłoroczne koszty” (DGP nr 230/2019). Poinformowaliśmy też wówczas o obowiązującej od 29 listopada br. ustawie o rozstrzyganiu sporów zbiorowych dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych (Dz.U. z 2019 r., poz. 2200).


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane