statystyki

Montaż nie zawsze zwiększa wartość środka trwałego

autor: Patrycja Dudek24.10.2019, 09:41; Aktualizacja: 24.10.2019, 09:41
Firma, która montuje kupione systemy alarmowe przy pomocy własnych pracowników, nie musi rozliczać kosztów ich wynagrodzeń poprzez odpisy amortyzacyjne – orzekł NSA.

Firma, która montuje kupione systemy alarmowe przy pomocy własnych pracowników, nie musi rozliczać kosztów ich wynagrodzeń poprzez odpisy amortyzacyjne – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

Firma, która montuje kupione systemy alarmowe przy pomocy własnych pracowników, nie musi rozliczać kosztów ich wynagrodzeń poprzez odpisy amortyzacyjne – orzekł NSA.

Stwierdził, że poczta może odliczać od przychodu całość wynagrodzenia w dacie wypłaty. Spór w tej sprawie toczyła z fiskusem Poczta Polska. We wniosku o interpretację podała, że kupuje systemy zabezpieczające, takie jak sygnalizacja włamania i napadu, telewizja dozorowa i kontrola dostępu. Po zamontowaniu i oddaniu do ich użytkowania będą one stanowiły środki trwałe.

Poczta podjęła decyzję o zakupie ich bez montażu. Zainstalowaniem systemów w urzędach pocztowych mieli bowiem zająć się obecni pracownicy poczty, zatrudnieni do wykonywania różnych czynności technicznych, takich jak np. drobne naprawy, remonty itp.

Wątpliwości dotyczyły tego, w jaki sposób ująć w kosztach wypłacane im wynagrodzenia, premie oraz trzynastą pensję.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane