Morawiecki: Chcemy zmniejszać stawki podatku PIT z 18 do 17 proc.

29.07.2019, 10:01; Aktualizacja: 29.07.2019, 11:57
Obie propozycje są częścią przedstawionej pod koniec lutego tzw. piątki Kaczyńskiego. Obejmowała ona również rozszerzenie programu 500 plus, wypłatę trzynastej emerytury oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych - przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Obie propozycje są częścią przedstawionej pod koniec lutego tzw. piątki Kaczyńskiego. Obejmowała ona również rozszerzenie programu 500 plus, wypłatę trzynastej emerytury oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych - przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jan Karwowski

Chcemy zmniejszać klin podatkowy, w szczególności dla tych osób, które zarabiają mniej od innych; krokiem w tym kierunku jest zmniejszenie stawki podatku PIT-u z 18 do 17 proc. - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • as(2019-07-29 10:56) Zgłoś naruszenie 51

    Panie Premierze! Takie rzeczy robi się od początku roku podatkowe, dając odpowiednio długie vacatio legis i tak postępuje odpowiedzialny ustawodawca, a nie "na wybory". Jak się będziemy rozliczać za 2019 r. według 2 stawek? Zrobi się wielki bałagan, no, ale... co to was obchodzi! Was obchodzi tylko jedno: za wszelką cenę utrzymać się przy władzy i dajecie po prostu kolejną kaszankę wyborczą!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane