Resort sprawiedliwości naprawia system do składania e-sprawozdań

autor: Agnieszka Pokojska25.07.2019, 07:31; Aktualizacja: 25.07.2019, 07:33
dom podatki mieszkanie

dom podatki mieszkanieźródło: ShutterStock

Już w przyszłym tygodniu będzie można składać e-sprawozdania przekształconych spółek do elektronicznego systemu Krajowego Rejestru Sądowego,

Poinformowało o tym Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na pytanie naszego czytelnika – przedsiębiorcy, który miał problem ze złożeniem rocznego raportu. Są one obecnie sporządzane wyłącznie elektronicznie, w strukturze logicznej (XML).

Chodziło o spółkę komandytową, która powstała w 2018 r. z przekształcenia spółki jawnej. Jej poprzedniczka nie zamknęła ksiąg rachunkowych, a ona sama – jako następca prawny – ich nie otworzyła. Pozwala na to ustawa o rachunkowości (art. 12 ust. 3 pkt 1). W związku z tym sprawozdanie finansowe zostało sporządzone za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • krecik(2019-07-26 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO PIS. Firmy - teileprofi24h_abs_gmbh, mixelectrocar24h, autoteilekfz, speedautot, 2ndparts_de, multibrandgroup, autoexpert24h, automeister24h - działają w POLSCE a podatki płacą w NIEMCZECH. Jakoś tej dziury podatkowej nikt nie zatyka. Tylko te parę firm lekko oddaje NIEMCOM ok 1 miliona miesięcznie. Na naprawę limuzyn rządowych jak znalazł.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane