statystyki

Łatwiej będzie zajrzeć do e-sprawozdań. Resort pracuje nad nowym narzędziem do odczytu rocznych raportów

autor: Agnieszka Pokojska15.07.2019, 08:26; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:38
To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego.

To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego.źródło: ShutterStock

Dziś mija termin na złożenie do Krajowego Rejestru Sądowego sprawozdań finansowych za 2018 r. (jeżeli rok obrotowy pokrywał się z rokiem kalendarzowym). Do 30 października br. resort finansów udostępni narzędzie do odczytu rocznych raportów stworzonych w formacie XML. Poinformowało o tym biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego. Obecnie zapoznanie się z tymi dokumentami nie jest wcale łatwe, o czym pisaliśmy w artykule „Trudno zajrzeć do cyfrowych raportów finansowych” (DGP nr 131/2019).

Problem wynika z tego, że dokumenty przekazywane do eKRS muszą być stworzone w strukturze logicznej w formacie XML (wyjątkiem są sprawozdania sporządzane według międzynarodowych standardów rachunkowości).


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dara(2019-07-15 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przykład "informatyzacji" przez MF - a spóła Aplikacje krytyczne Sp. z o.o. to co w końcu robi???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane