statystyki

Łatwiej będzie zajrzeć do e-sprawozdań. Resort pracuje nad nowym narzędziem do odczytu rocznych raportów

autor: Agnieszka Pokojska15.07.2019, 08:26; Aktualizacja: 15.07.2019, 08:38
To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego.

To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego.źródło: ShutterStock

Dziś mija termin na złożenie do Krajowego Rejestru Sądowego sprawozdań finansowych za 2018 r. (jeżeli rok obrotowy pokrywał się z rokiem kalendarzowym). Do 30 października br. resort finansów udostępni narzędzie do odczytu rocznych raportów stworzonych w formacie XML. Poinformowało o tym biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

To dobra wiadomość dla osób zainteresowanych lekturą sprawozdań finansowych publikowanych w elektronicznym systemie Krajowego Rejestru Sądowego. Obecnie zapoznanie się z tymi dokumentami nie jest wcale łatwe, o czym pisaliśmy w artykule „Trudno zajrzeć do cyfrowych raportów finansowych” (DGP nr 131/2019).

Problem wynika z tego, że dokumenty przekazywane do eKRS muszą być stworzone w strukturze logicznej w formacie XML (wyjątkiem są sprawozdania sporządzane według międzynarodowych standardów rachunkowości).


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dara(2019-07-15 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    To jest przykład "informatyzacji" przez MF - a spóła Aplikacje krytyczne Sp. z o.o. to co w końcu robi???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane