Okolicznościowy prezent od szefa nie jest objęty podatkiem dochodowym

autor: Magdalena Majkowska15.11.2018, 16:00
prezent nagroda

Spółka zamierzała przekazać wszystkim pracownikom prezenty w związku z obchodami 20-lecia swojego istnienia.źródło: ShutterStock

 Drobny upominek od pracodawcy wręczony na firmowej imprezie nie jest przychodem dla pracownika – potwierdził dyrektor KIS.

Podatnicy mają wątpliwości, czy drobne nagrody jubileuszowe albo przyznawane w związku z przejściem pracowników na emeryturę są przychodem i trzeba od nich potrącić zaliczkę na podatek. Ostatnio dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej pytają o to zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne firmy. Fiskus uspokaja – podatku płacić nie trzeba.

Gmina chciała się dowiedzieć, czy ciążą na niej obowiązki płatnika w związku z wręczaniem prezentów okolicznościowych, takich jak podkład drewniany z tabliczką z wygrawerowanymi podziękowaniami czy pióro. Dostają je m.in. pracownicy, którzy osiągnęli wieloletni staż pracy lub odchodzą na emeryturę. Jest to sposób ich uhonorowania. Z kolei spółka zamierzała przekazać wszystkim pracownikom prezenty w związku z obchodami 20-lecia swojego istnienia. Mieli oni otrzymać jubileuszowe walizki z wygrawerowanym logo firmy.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Komentarze (1)

  • pracownica (2018-11-16 13:18) Zgłoś naruszenie 10

    Nam szef zawsze odpala prezenty drobne ale nigdy nie zapomina o pracownikach. Zawsze też raz czy dwa razy w roku wyjazdy integracyjne organizuje a to byliśmy w Lesznie latać w aerotunelu a to nad morzem. Do rozliczeń to ja się tam nie mieszkam księgowe to rozliczają.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane