statystyki

Nadchodzi koniec nalewek na preparatach biobójczych

autor: Mariusz Szulc30.10.2018, 07:10; Aktualizacja: 30.10.2018, 07:13
Alkohol

Kontrole wykazały, że na rynek trafia alkohol z preparatów biobójczych.źródło: ShutterStock

Celnicy zbadają, czy alkohol w preparatach biobójczych nie został odkażony i następnie oferowany do spożycia. Kontrole obejmą też płyn do e-papierosów i tytoniowe wyroby nowatorskie. Browary, które produkują piwa smakowe, będą musiały powiadamiać fiskusa, w którym momencie dodały miód lub inny bezalkoholowy dodatek do trunku.

Takie rozwiązania przewiduje opublikowany już projekt zmiany rozporządzenia ministra finansów w sprawie kontroli celno-skarbowej niektórych wyrobów akcyzowych.

Podejrzany alkohol

Preparaty biobójcze są zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach nie większych niż 20 l. Dzięki temu sprzedawca jest zwolniony z prowadzenia rejestru odbiorców alkoholu skażonego (zgodnie z art. 138t ustawy o podatku akcyzowym). Na dodatek fiskus nie ma możliwości skontrolowania sposobu wykorzystania takich preparatów, jeśli ich sprzedaż jest dokumentowana paragonem.

Tymczasem kontrole wykazały, że na rynek trafia alkohol z preparatów biobójczych. Co więcej, zdarza się, że oferowany klientom alkohol ciągle jeszcze jest skażony.


Pozostało jeszcze 31% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane